Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy: W Meczu Gwiazd górą „Reszta Świata”

Włochy: W Meczu Gwiazd górą „Reszta Świata”

W Meczu Gwiazd siatkarek grających na co dzień na parkietach włoskiej Serie A, drużyna "Reszty Świata" pokonała w czterech setach reprezentację Włoch. Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano Valdone Petrauskaite. W spotkaniu nie zagrała Joanna Kaczor.

Do zespołu "Reszty Świata" powołana została również Joanna Kaczor, jednakże w ostatniej chwili występ polskiej atakującej został odwołany z powodów zdrowotnych.

Pierwsza odsłona rywalizacji przebiegała zdecydowanie pod dyktando „Reszty Świata", która dzięki dobrej grze Matuszkowej i wybranej później MVP spotkania Petrauskaite wypracowały wysokie prowadzenie już na pierwszej przerwie technicznej, by po drugiej wyniosło ono siedem oczek (17:10). Po stronie włoskiej dobrze prezentowała się Barcellini, ale nie wystarczyło to do przeszkodzenia rywalkom na drodze do zwycięstwa 25:13. Kolejna odsłona przebiegała na korzyść siatkarek z Półwyspu Apenińskiego, wśród których prym wiodła wówczas Del Core wraz z Barcelini. Podopieczne Donato Radogna zwyciężyły dzięki temu bardzo pewnie, bo 25:16. Trzeci i czwarty set, ponownie były pasmem sukcesów siatkarek „Reszty Świata". Wiodącym punktem zespołu była wspomniana wcześniej Litwinka Petrauskaite, która wywalczyła najwięcej punktów pośród zawodniczek zgromadzonych na boisku w Weronie.

Podczas Meczu Gwiazd zbierano pieniądze na rzecz poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi na Haiti. Rozpoczęto również aukcję internetową, na której wystawiono m.in. autografy i koszulki zawodniczek.

Reprezentacja Włoch – "Reszta Świata" 1:3
(13:25, 25:16, 17:25, 21:25)

Reprezentacja Włoch: Arrighetti (4), Barcellini (14), Bechis, Cardullo (libero), Crisanti (5), Del Core (9), Guiggi (7), Enrica (libero), Quaranta (12), Rondon (6), Secolo (2)
Gwiazdy Serie A: Brakocević (10), Bown (11), Fernandez (4), Ikić 8, Katić 1, Matuszkova (2), Nagy (4), Petrauskaite (22), Vasileva (2), Weiss (3), Wijnhoven (libero), Wilson (3)