Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Sycylia gotowa na Mistrzostwa Świata

Sycylia gotowa na Mistrzostwa Świata

fot. archiwum

Katania będzie miastem - gospodarzem zbliżających się Mistrzostw Świata siatkarzy, które w tym roku odbędą się we Włoszech. Podczas niedawnej prezentacji gospodarza tegorocznych mistrzostw na Sycylii gościło wiele znakomitości siatkarskiego świata.

Bardzo zadowolony z przyjazdu na Sycylię był szkoleniowiec reprezentacji Włoch Andrea Anastasi.Dla mnie przyjazd na Sycylię jest, jak powrót do domu. Jestem nadal emocjonalnie związany z tym miejscem. Na Sycylii rozpoczynałem moją karierę – mówi Anastasi.Jestem dumny i szczęśliwy, że możemy tu zagrać, ale musimy najpierw przejść przez pierwszą rundę, co mam nadzieję nam się uda. Sycylia zasługuje na to, by móc gościć rozgrywki kadry narodowej. Kiedykolwiek przyjeżdżamy tu grać, ludzie witają nas z dużym entuzjazmem – dodał szkoleniowiec włoskich siatkarzy.

Goszczenie u nas Mistrzostw Świata jest nagrodą za naszą ciężką pracę. Sycylia od zawsze miała długą siatkarską tradycję. To wydarzenie będzie możliwością do zademonstrowania, jak bardzo nasz region jest zdolny do organizowania tak dużych imprez, jak ta – powiedział z kolei przewodniczący Lokalnego Komitetu Organizacyjnego Nino Strano.

Wykorzystamy nasze najlepiej wykwalifikowane zasoby ludzkie oraz połączymy je ze wsparciem ze strony Sycylijczyków, czym mamy nadzieję popchniemy naszą reprezentację do zwycięstwa – dodał Raffaele Lombardo.Na Sycylię, gdy rozpoczną się mistrzostwa zawitają 24 drużyny. Wszyscy miejscowi mają nadzieję, że spektakularny sukces odniosą ich rodacy. – Sycylia zawsze była regionem, gdzie siatkówka była popularna. Jestem pewny, że przy wysiłku federacji, lokalnych władz oraz pozostałych współpracujących instytucji stworzymy niesamowite wydarzenie – zakończył Carlo Salvatori, prezes Komitetu Organizacyjnego.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved