Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Wypowiedzi po meczu Delecta – Resovia

PP: Wypowiedzi po meczu Delecta – Resovia

fot. archiwum

- Dzisiaj był trudny mecz, był to nerwowy mecz - powiedział po wygranym półfinale trener Resovii Ljubo Travica. - Wygrał zespół lepszy i nie ulega to wątpliwości - dodawał szkoleniowiec Delecty, Waldemar Wspaniały. - W tej chwili koncentrujemy się na lidze

Piotr Gruszka (kapitan Delecty Bydgoszcz): – Jest nam przykro, że odpadamy z Pucharu Polski tym bardziej, że gramy u siebie w Bydgoszczy. Nie jest to miłe ponieważ odpadliśmy jako pierwsi. Jeżeli chodzi o sam mecz to mogliśmy zagrać go o wiele lepiej. W drugim i czwartym secie zespół z Rzeszowa wyszedł na kilkupunktową przewagę i ta przewaga pozwoliła im „złapać" oddech do popełnienia ewentualnego błędu, a my tego nie wykorzystaliśmy i przegraliśmy. Na pewno będziemy ten mecz analizować, walczyliśmy, ale dzisiaj okazaliśmy się słabsi. Organizacyjnie i sportowo jest to fajna impreza. Gra przed własną publicznością nie paraliżuje nas. Dziś była atmosfera normalnego meczu. Nie maiło to żadnego wpływu na naszą grę.

Krzysztof Gierczyński (kapitan Resovii Rzeszów): – Cieszymy się, że zrobiliśmy pierwszy krok do finału Pucharu Polski. Graliśmy z zespołem, który zna najlepiej tą halę z wszystkich czterech zespołów biorących udział w Pucharze Polski. Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz i był, gdzie przegraliśmy tego seta, a w czwartym secie potrafiliśmy się odbudować wygraliśmy. Osiągnęliśmy cel i czekamy na kolejnego finalistę. Zrealizowaliśmy założenia taktyczne i wszystko się sprawdziło i mam nadzieję, że jutro też tak będzie. Nie mamy swojego faworyta w drugim meczu. Jesteśmy gotowi grać z ZAKSĄ i z drużyną z Jastrzębia.

Waldemar Wspaniały (trener Delecty Bydgoszcz): – Gratuluję Resovii zwycięstwa. Wygrał zespół lepszy i nie ulega to wątpliwości. Może w bloku byliśmy lepsi. Przyjęcie zagrywki u nas nadal szwankuje. Mimo porażki chcę pochwalić mój zespół, że walczył i podniósł się po przegranym pechowo przez nas secie. Moja drużyna walczyła i wysoko wygrała trzeciego seta, walczyła w czwartym secie lecz poprzez proste błędy przegrała tego seta. Po raz pierwszy raz w historii tego klubu byliśmy w Pucharze Polski. Ten zespół jest cały czas tworzony i przygotowywany do tego, żeby grać jak równy z równym za rok za dwa lata. W tej chwili koncentrujemy się na lidze, są play-offy i wszystko się może zdarzyć. Chciałbym podziękować sędziom za bardzo dobre sędziowanie.Ljubo Travica (trener Resovii Rzeszów): – Dziękuję za gratulację. Dzisiaj był trudny mecz, był to nerwowy mecz. Nie graliśmy najlepszej siatkówki jak w ostatnich spotkaniach. Nie kończyliśmy ataków, ale najważniejsza rzecz, że wygraliśmy i awansowaliśmy do finału.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved