Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Resovia już finale, czeka na rywala

PP: Resovia już finale, czeka na rywala

Resovia Rzeszów została pierwszym finalistą tegorocznego Pucharu Polski. Podopieczni Ljubo Travicy pokonali w czterech setach drużynę gospodarzy turnieju, Delectę Bydgoszcz. MVP spotkania wybrano Rafaela Redwitza.

Mecz od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli bydgoszczanie po bloku Michala Cervena i ataku Piotra Gruszki. Dwa skuteczne zbicia Akhrema doprowadziły jednak do remisu (2:2). Obie drużyny szły „łeb w łeb" aż do stanu 10:10. Autowy atak Grzegorza Szymańskiego, a następnie skuteczna akcja w wykonaniu Oivanena dały Resovii pierwsze dwupunktowe prowadzenie w tym secie, które następnie stopniowo powiększała. Na drugą przerwę techniczną podopieczni Ljubomira Travicy schodzili prowadząc trzema oczkami po zbiciu Marcina Wiki. Gdy Rafael Redwitz podwyższył prowadzenie na 18:13 blokując atak bydgoszczan, trener Waldemar Wspaniały zdecydował się wziąć drugi czas. Po tej przerwie wprawdzie jego podopieczni odrobili nieco straty (15:18), ale końcówka tego seta należała już do gości z Podkarpacia. Seta skończył skutecznym atakiem ze środka Wojciech Grzyb (25:20).

Drugą odsłonę spotkania od prowadzenia rozpoczęła Delecta po dwóch skutecznych zbiciach Grzegorza Szymańskiego (5:2). Resovia jednak szybko odrobiła straty. Już w następnej akcji przez bydgoski blok przebił się Oivanen, następnie punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Aleh Akhrem i różnica stopniała tylko do jednego punktu. Następnie Piotr Gruszka nie poradził sobie z przyjęciem zagrywki Wojciecha Grzyba i na tablicy wyników pojawił się remis (6:6). Do drugiej przerwy technicznej gra toczyła się punkt za punkt. Po autowym ataku Oivanena przewaga Delecty urosła do dwóch punktów (17:15), co zaowocowało czasem wziętym przez trenera Travicę. Rzeszowianie doprowadzili do wyrównania po dwóch atakach Grzegorza Kosoka (18:18), Delecta jednak ponownie odskoczyła rywalowi (20:18). Zepsuta zagrywka Grzegorza Szymańskiego parę chwil później dala ponownie remis (21:21). Z wojny nerwów w końcówce zwycięsko wyszli rzeszowianie, którzy po ataku Marcina Wiki (25:23) zapisali na swoim koncie kolejną partię.

Trzeci set zaczął się od siatkarskiego nokautu, jakim było wysokie prowadzenie Delecty (8:2). Po pierwszej przerwie technicznej wzrosło ono nawet do ośmiu oczek (10:2). W tym momencie o czas poprosił trener Travica, ale zdobywanie punktów szło jego podopiecznym bardzo opornie. Dość powiedzieć, że na drugiej przerwie technicznej różnica między obydwoma zespołami wynosiła dziesięć „oczek". Pomimo zmian dokonanych przez trenera Resovii (na boisku pojawili się Krzysztof Gierczyński oraz Paweł Papke ), bydgoszczanie pewnie dowieźli swoje prowadzenie do końca partii, którą wygrali 25:14.

Porażka w trzeciej odsłonie meczu podziała na Resovię bardzo motywująca, bo zaczęła czwartą partię od prowadzenia 3:1. Delecta doprowadziła jednak do wyrównania, głównie dzięki dobrej grze Dawida Konarskiego, który zastąpił słabo się dzisiaj spisującego Grzegorza Szymańskiego. Na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem schodzili gospodarze, ale skuteczne ataki Oivanena oraz Akhrema dały Resovii przewagę 12:9. Szybko o czas poprosił trener Waldemar Wspaniały, ale jego podopieczni nie byli wstanie znaleźć sposobu na skuteczną grę gości z Podkarpacia. Dopiero po drugiej przerwie technicznej bydgoszczanie odrobili nieco straty (17:19), ale więcej argumentów – zwłaszcza skuteczną grę na skrzydłach – posiadała Resovia , która wygrała czwartego seta 25:20 i cały mecz 3:1 awansując tym samym do wielkiego finału Pucharu Polski.

MVP spotkania został rozgrywający Resovii Rafael Redwitz.

Delecta Bydgoszcz – Resovia Rzeszów 1:3

(20:25, 23:25, 25:14, 20:25)

Resovia: Grzyb, Oivanen, Redwitz, Wika, Akhrem, Kosok, Ignaczak (libero) oraz Perłowski, Gierczyński, Papke i Mika
Delecta: Gruszka, Jurkiewicz, Woicki, Cerven, Szymański, Sopko, Lambourne (libero) oraz Serafin, Konarski, Kokociński i Lipiński