Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Paweł Rusek: Jestem zaskoczony, że wygraliśmy 3:0

Paweł Rusek: Jestem zaskoczony, że wygraliśmy 3:0

fot. archiwum

- Jestem zaskoczony, że wygraliśmy 3:0, ponieważ liczyliśmy, że tu będzie nawet tie-break - powiedział Paweł Rusek, libero Jastrzębskiego Węgla po wygranym spotkaniu z ZAKSĄ Kędzierzyn - Koźle w półfinale Pucharu Polski.

Po takim meczu chyba możecie mieć tylko dobry humor. Spotkanie wygrane 3: 0, chociaż wynik chyba nie oddaje poziomu jego trudności.

Paweł Rusek: – Zgadza się. Niby wynik 3:0, ale z Kędzierzynem nigdy nie gra się łatwo. Powiem szczerze, że ja jestem zaskoczony, że wygraliśmy 3:0, bo liczyliśmy, że tu będzie nawet tie-break. Kędzierzyn grał dobrze, szczególnie przez pierwsze dwa sety, w trzecim myślę, że się troszkę poddał. My zaczęliśmy kontrolować przebieg tego spotkania i doprowadziliśmy to do końca. Bardzo się z tego cieszymy. Gramy jutro w finale z Rzeszowem, drużyną, która nam nie siedzi i jeszcze nigdy z nimi nie wygraliśmy, tak więc jeśli się przełamać, to tylko w finale.

Jutro będzie ku temu znakomita okazja, zwłaszcza, że Jastrzębski Węgiel Pucharu Polski jeszcze w swojej kolekcji nie ma.– Zgadza się. Jastrzębski Węgiel z tego, co ja pamiętam, a jestem tu już szósty rok, chyba trzeci raz jest w finale, także mieliśmy drugie miejsce, znaczy się przegraliśmy w finale. Może najwyższy czas, aby wygrać, ale to daleka droga, a na razie musimy odpocząć i jutro na pewno będziemy się przygotowywać do meczu z Resovią.

Planujecie jakieś specjalne przygotowania?

– Ja myślę, że nie ma czasu. Trzeba odpocząć i przede wszystkim zagrać równo i wszyscy muszą wznieść się na swoje wyżyny, aby z nimi wygrać.

Rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved