Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Paweł Papke: Jesteśmy w stanie ograć każdego

Paweł Papke: Jesteśmy w stanie ograć każdego

Asseco Resovia Rzeszów, jako pierwsza drużyna zapewniła sobie awans do finału Pucharu Polski. - To był ciężki mecz i cieszymy się, że udało się go wygrać - mówił po tym spotkaniu Paweł Papke, atakujący drużyny ze stolicy Podkarpacia.

Przede wszystkim należą wam się gratulacje za to zwycięstwo. Byliście faworytem tego spotkania i udowodniliście to na boisku.

Paweł Papke:Z tym faworytem nie przesadzajmy. W tabeli ligowej jesteśmy z drużyną Delekty bardzo blisko siebie, także tutaj nie doszukiwałbym się jakieś naszej wielkiej przewagi. Choć na pewno się udało wygrać. Mecz był ciężki. Ta przerwa, która była między drugim a trzecim setem na pewno bardzo mocno nas wybiła. Troszkę nas również zaskoczyła, bo wcześniej nie było żadnej informacji, że będzie taka długa przerwa. No i cóż. Trzeci set uciekł nam bardzo gładko, ale dobra gra moich kolegów w czwartym secie sprawiła, że wygraliśmy.

W trzecim secie dominowała Delecta. Wybiła was przerwa, ale chyba też zabrakło pełnej koncentracji? W przyjęciu zagraliście lepiej niż rywale, ale jednak brakowało skuteczności .

Co prawda nie zagłębiałem się jeszcze dokładnie w statystyki ale na pewno zrobiliśmy parę prostych błędów na początku trzeciego seta. Zrobiło się 9:2 i było po secie.

W drugim półfinale mierzyć się będzie ZAKSA i Jastrzębski Węgiel. Z kim wolelibyście jutro zagrać?

Teoretycznie z Jastrzębiem wygraliśmy 3:0 w lidze, a z ZAKSĄ przegraliśmy 3:0. Ale z drugiej strony z Jastrzębiem graliśmy u siebie, a z Kędzierzynem na wyjeździe. Naprawdę wszystkie cztery zespoły są tak wyrównane w tym finale, że nie ma to znaczenia. Jeśli będziemy prezentować się tak dobrze jak dzisiaj w pierwszym i czwartym secie, przede wszystkim konsekwentnie, to każdego jesteśmy w stanie ograć i wygrać Puchar Polski .