Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Nikłe szanse Olsztyna na organizację MŚ w 2014 roku

Nikłe szanse Olsztyna na organizację MŚ w 2014 roku

fot. archiwum

Szanse na budowę następczyni Uranii z miesiąca na miesiąc są coraz mniejsze. Pierwsze decyzje w sprawie wyboru miast, które za cztery lata zorganizują MŚ w siatkówce, zapadną jeszcze w tym roku. Bez nowej hali Olsztyn nie ma co myśleć o mistrzostwach.

W 2011 roku Polski Związek Piłki Siatkowej chce być już pewien, gdzie zostaną rozegrane mecze MŚ. – Nie oznacza to jednak, że Olsztyn, mimo iż na razie brakuje u was nowoczesnej hali, jest bez szans. Wręcz przeciwnie: bardzo bym chciał, aby Olsztyn znalazł się wśród miast, które zorganizują turniej – twierdzi Mirosław Przedpełski, prezes PZPS.

Podstawa to jednak nowa hala. W starej Uranii mistrzostwa świata się nie odbędą. – Urania to podobny obiekt do Okrąglaka w moim rodzinnym Opolu i powstawała w podobnym okresie. Dziś te piękne kiedyś hale to, niestety, przeżytek. Przecież do Uranii wchodzi tylko 2,5 tys. ludzi, a w Polsce buduje się teraz parę kilkakrotnie większych hal – twierdzi Waldemar Kobienia, członek zarządu PZPS.

Gdyby Olsztyn dysponował odpowiednią halą, to szanse na organizację mistrzostw były dość duże. PZPS planuje bowiem, że miast-organizatorów będzie co najmniej sześć, a być może nawet dziesięć. Olsztyn jest natomiast jednym z kilku miast w Polsce, w których prezes Przedpełski na początku lutego ubiegłego roku z wielką pompą podpisał z przedstawicielami samorządu list intencyjny w sprawie organizacji turnieju w 2014 roku.Niestety, czarny scenariusz wydaje się obecnie jak najbardziej prawdopodobny. Miasto zamówiło co prawda (i otrzymało) analizę dotyczącą budowy hali w Olsztynie, ale główny wniosek z tych dokumentów jest taki, że na razie stolicy Warmii i Mazur nie stać na taki obiekt.

źródło: wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved