Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Mikko Oivanen: Szanse wszystkich zespołów się wyrównały

Mikko Oivanen: Szanse wszystkich zespołów się wyrównały

fot. archiwum

- Wszyscy mamy w pamięci to nieudane spotkanie z Delectą i chcielibyśmy się im zrewanżować w sobotę. Myślę, że jesteśmy przygotowani na ten pojedynek - uważa Mikko Oivanen przed półfinałem Pucharu Polski, w którym Resovia zagra z Delectą.

Po dwóch porażkach z rzędu, chyba już złapaliście właściwy rytm?

Myślę, że mecz ze Skrą nie był tak naprawdę wymiernikiem naszej formy. Nie byliśmy gotowi, ani fizycznie ani mentalnie, na walkę z bełchatowianami po pięciosetowym meczu z Paris Volley w LM. Żeby zagrać dobry mecz przeciwko tak silnej drużynie jak Skra, bardzo ważne są kilkudniowe przygotowania. My na to nie mieliśmy czasu. Poza tym to normalne, że ciężko jest cały czas wygrywać i grać na tym samym poziomie. Zdarza się więc, że w jednym meczu gramy lepiej, a w drugim gorzej. Nie sądzę jednak, żebyśmy byli w jakimś kryzysie. Myślę, że jesteśmy w dobrej dyspozycji i mam nadzieję, że na Pucharze Polski udowodnimy to. Moim zdaniem nie ma podstaw do niepokoju o naszą formę. Mecz z Bełchatowem nam nie wyszedł, ale przecież jeśli Skra jest w formie, to i tak zwykle z nią przegrywamy, bo potencjalnie jesteśmy słabsi. Nie ma więc co rozrywać szat po tej porażce. Uważam, że jesteśmy w niezłej formie. Przeciwko ACH Volley Bled zagraliśmy dobre spotkanie, wygraliśmy i to nas optymistycznie nastraja przed turniejem w Bydgoszczy.

W sobotnim półfinale PP spotkacie się z Delectą, z którą przegraliście w PlusLidze 0-3 w Rzeszowie…Wszyscy mamy w pamięci to nieudane spotkanie z Delectą i chcielibyśmy się im zrewanżować w sobotę. Myślę, że jesteśmy przygotowani na ten pojedynek. Wtedy w grudniu mieliśmy akurat słabszy okres gry i zagraliśmy z Bydgoszczą bardzo słaby mecz. Teraz gramy znacznie lepiej, dlatego jesteśmy pozytywnie nastawieni. Z kolei Delecta w ostatnich spotkaniach prezentowała się nieco gorzej niż na początku sezonu.

Czyli lepiej, że w półfinale zagracie z Delectą, niż z Jastrzębskim Węglem czy ZAKSĄ?

Chyba tak. ZAKSA była dla nas zawsze bardzo ciężkim przeciwnikiem, zwłaszcza w Kędzierzynie-Koźlu. Natomiast z Jastrzębiem zwykle grało nam się lepiej. Jeśli miałbym wybierać, to wolałbym grać w finale z Jastrzębskim niż z ZAKSĄ, ale to są na razie tylko takie teoretyczne dywagacje, bo w pierwszej kolejności musimy pokonać Delectę, co wcale nie będzie łatwe. Wydaje mi się jednak, że i tak lepiej dla nas, że gramy ten półfinał z Delectą, a nie z ZAKSĄ.

Czy podzielasz opinię, że nie ma faworyta w tym turnieju i że po wyeliminowaniu Skry wszyscy mają równe szanse?

Po tym, jak przeszliśmy w ćwierćfinale Skrę, faktycznie wydawało się, że to my przejmiemy rolę faworyta, ale teraz myślę, że szanse wszystkich zespołów bardzo się wyrównały i nie ma wyraźnego faworyta. Wszystko będzie zależało od dyspozycji dnia i gry poszczególnych zespołów w danym momencie. W takim turnieju nie ma żadnego znaczenia, jak grało się wcześniej i jaką drogę przeszło się, żeby awansować do półfinału.

Rozmawiał Rafał Mysliwiec

Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved