Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Krzywiecki: Farta stać na PlusLigę

Maciej Krzywiecki: Farta stać na PlusLigę

fot. archiwum

- Staramy się grać jak najlepiej i chyba nam to nieźle wychodzi, bo wygrywamy. Ale mamy jeszcze sporo meczów do rozegrania. PlusLiga to odległa przyszłość - mówi zawodnik kieleckiego Farta, Maciej Krzywiecki. - Farta stać na PlusLigę - dodaje.

Jeszcze dwa miesiące temu – mimo serii zwycięstw – mówiliście tylko o utrzymaniu. Teraz czas już odważniej myśleć o siatkarskiej ekstraklasie.

Maciej Krzywiecki:Taki był cel przed sezonem. Nikt nie spodziewał się, że będzie nam tak dobrze szło. Ale my nadal nie musimy wygrywać. Czujemy luz, nie ma presji, skupiamy się tylko na najbliższych zawodach. Staramy się grać jak najlepiej i chyba nam to nieźle wychodzi, bo wygrywamy. Ale mamy jeszcze sporo meczów do rozegrania. PlusLiga to odległa przyszłość.

Jednak to mecze z najlepszymi polskimi zespołami wywołują w Kielcach inne, dużo większe emocje. Przypomnijmy choćby spotkanie Pucharu Polski z Asseco Resovią Rzeszów.Oczywiście tak. W tym sezonie mogliśmy zagrać z dwoma takimi zespołami – oprócz Resovii zmierzyliśmy się jeszcze z AZS-em Częstochowa. I w obu tych pojedynkach pokazaliśmy się z dobrej strony. Kibice też dopisali, więc było się przed kim pokazać. Dla nas to duże wyróżnienie, spore doświadczenie i… miejmy nadzieję, że może w przyszłości takie spotkania będą dla nas codziennością. Fajnie byłoby się oglądać co tydzień w Polsacie Sport.

PlusLiga a pierwsza liga to jednak duża różnica i dużo większe wymagania, również od strony organizacyjnej. Czy Fart temu podoła?

Na pewno to duży przeskok, przede wszystkim organizacyjno-finansowy. Ale z tego co mówił nam prezes Mirosław Szczukiewicz nie mamy się o co martwić. Farta stać na PlusLigę.

Rozmawiał Tomasz Porębski – cksport.pl

źródło: cksport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved