Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Karolina Kosek: Naszym celem jest zagrać jak najlepiej

Karolina Kosek: Naszym celem jest zagrać jak najlepiej

fot. archiwum

Siatkarki Budowlanych podejmować będą w niedzielę Aluprof Bielsko-Biała. - Gra przeciw asom mobilizuje mnie - twierdzi Karolina Kosek. - Pojawia się wówczas dodatkowa motywacja. Mogę się porównać z nimi, przekonać, ile umiem i ile mi do nich jeszcze brakuje.

Nastawiamy się na ciężką walkę – mówi Karolina Kosek.Chcemy udowodnić naszym kibicom, że potrafimy rywalizować z czołowymi drużynami w kraju. Zagramy w najsilniejszym składzie, wszystkie jesteśmy zdrowe, ale żeby marzyć o zwycięstwie, każda z nas musi zagrać na sto procent swoich możliwości. Na żadnej pozycji nie może być słabego punktu, bo tak mocna drużyna jak Aluprof bezwzględnie to wykorzysta – dodaje siatkarka.

Beniaminek PlusLigi Kobiet zajmuje czwartą pozycję w tabeli i celuje w półfinał mistrzostw Polski. – Fajnie, że jesteśmy w czwórce, ale przypominam, że przed sezonem marzyłyśmy, żeby utrzymać się – mówi Kosek. – Trzeba spojrzeć chłodno. Naszym celem jest zagrać jak najlepiej w każdym kolejnym meczu.

Jaki jest sposób na pokonanie wyżej notowanych bielszczanek? – Zagrywka i blok – uważa Karolina Kosek. – Jeśli zagramy ostro zagrywką i nasz blok będzie dobrze funkcjonować, to będzie nam się łatwiej grać. Jeśli natomiast nasz serwis nie będzie sprawiał kłopotu rywalkom, to nie damy im rady.Do tej pory łodziankom ciężko gra się we własnej hali i o wiele lepiej spisują się na wyjazdach. – Rzeczywiście przegraliśmy dwa mecze w Parkowej, które powinnyśmy wygrać, z AZS i Stalą – mówi Karolina. – Nie jest to jednak efekt presji czy naszego braku odporności na ciśnienie. Tak się akurat złożyło, że dwa nieudane spotkania były w Łodzi, ale to nie jest jakaś trwała tendencja. Ja akurat wolę grać w Łodzi, w hali, w której trenujemy.

Rozmawiał Marek Kondraciuk – Dziennik Łódzki

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved