Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Divizia A: Sadurek znów zwycięska

Divizia A: Sadurek znów zwycięska

Czternasta kolejka Diviziei A1 kobiet przyniosła kolejne szybkie zwycięstwo zawodniczek CSU Metalu Galati. Tym razem gładko pokonały one VC Unic LPS Piatra Neamt. Rozgrywająca Milena Sadurek - Mikołajczyk wystąpiła w podstawowym składzie zespołu.

Kilka dni temu, w ostatniej kolejce Ligi Mistrzyń, podopieczne Zorana Terzicia poległy w Muszynie w trzech setach. Pomimo tego, że Metal Galati zajmuje ostatnią pozycję w grupie D, zawodniczki mistrza Rumunii mogą cieszyć się z awansu do fazy play-off.

Ligowy pojedynek przeciwko Unic Piatra Neamt od pierwszej piłki toczył się pod dyktando mistrzyń Rumunii, o czym świadczyć może prowadzenie 18:2 w pierwszym secie. Choć kolejne odsłony były znacznie bardziej wyrównane, Metal Galati zdecydowanie zwyciężył po niewiele ponad godzinie walki.

Zespół Metalu Galati w sobotnim pojedynku wystąpił bez trenera Zorana Terzicia, którego zastąpił drugi szkoleniowiec Branko Kovacevic. Powodem absencji Terzicia była bardzo silna grypa. Jego zastępca tak wypowiedział się o ligowym pojedynku – To był bardzo trudny dla nas mecz. Mamy za sobą długą i męczącą podróż do Polski, która negatywnie wpłynęła na nasze zawodniczki.

Echa przegranej w Lidze Mistrzyń zauważyć można również w wypowiedziach zawodniczek, jak na przykład Nneki OnyejekweChciałyśmy zrewanżować się po słabym wyjeździe do Polski. Ważne jest to zwycięstwo w trzech setach – Klub nadal zmaga się z problemami finansowymi, które niewątpliwie wpływają na  boiskowe poczynania zawodniczek. Opowiedziała o nich Olga TockoCzekamy na wieści od prezesów klubu. Niektóre dziewczęta już otrzymały wynagrodzenia, inne jeszcze nie.

CSU Metal Galati – Single Piatra Neamt 3:0

(25:14, 25:21, 25:20)

CSU Metal Galati: Sadurek, Tocko, Golubovivi, Alajbeg, Onyjejkwe, Muresan, Cebici (libero) oraz Trica i Berdila.
Single Piatra Neamt: Popova, Zachariasz, Stanciu, Sobo, Lupu, Karić, Mastahac (libero)

źródło: inf. własna, sport365.ro