Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Castellani: Sprawdzę wszystkich zawodników

Daniel Castellani: Sprawdzę wszystkich zawodników

fot. archiwum

- Mam nadzieję, że kłopoty kadrowe, które mieliśmy w tamtym roku nas ominą - mówi trener reprezentacji Polski, Daniel Castellani. - Prawdopodobnie zagramy wiele spotkań towarzyskich w Polsce. Będę się starał  także, aby cały zespół grał w Lidze Światowej.

Jaki będzie 2010 rok dla reprezentacji Polski?

Daniel Castellani:Myślę, że to bardzo dobrze dla reprezentacji Polski, że powracają do gry tacy zawodnicy jak Michał Winiarski, że Mariusz Wlazły gra coraz lepiej. Jest w dobrej formie i zdrowiu, to jest ważne dla wszystkich, dla klubu, reprezentacji. Słyszałem, że także Sebastian Świderski gra w Maceracie, to bardzo dobra wiadomość, mam więc nadzieję, że kłopoty kadrowe, które mieliśmy w tamtym roku nas ominą.

Będzie pan sprawdzał jeszcze Sebastiana Świderskiego w kadrze?Tak, oczywiście. Wszystkich zawodników sprawdzę. Mam nagrania wideo z grą wszystkich siatkarzy, które uważnie studiuję. W marcu ogłoszę listę na ten rok.

Cieszy pana gra Winiarskiego i Wlazłego? Widać, że wracają do zdrowia.

Tak, z każdym dniem grają lepiej, ich forma rośnie, także ta fizyczna. To bardzo dobra wiadomość dla Skry i drużyny narodowej.

Jak będziecie przygotowywać się do mistrzostw świata w tym roku?

Pracujemy nad tym. Układamy program dla reprezentacji, planujemy wszystkie mecze towarzyskie, wszystkie zawody, w których wystartujemy. Ważne są dla nas turnieje poprzedzające, dlatego prawdopodobnie zagramy wiele spotkań towarzyskich tutaj w Polsce.

Jak ważna będzie dla pana i reprezentacji Liga Światowa w tym roku?

Liga Światowa jest ważna ponieważ pozwala pozostawać nam z całym zespołem razem przez długi czas, a to jest nam potrzebne. Wszyscy zawodnicy, a zwłaszcza młodzi gracze potrzebują grać ze sobą wiele spotkań. Będę się starał aby cały zespół grał w Lidze Światowej.

Jak ocenia pan ten sezon PlusLigi?

Liga się rozwija, wiele klubów gra coraz lepiej. Przynajmniej sześć drużyn gra na wysokim poziomie. To dobre dla polskiej siatkówki, ponieważ z każdym rokiem się ona rozwija, podnosząc poziom.

Chciałby pan aby rozgrywki ligowe zostały przyspieszone i zakończyły się wcześniej niż planowano?

FIVB zmieniła terminarz i Liga Światowa zaczyna się tydzień wcześniej. Dlatego zapytaliśmy kluby i polską federację czy jest taka możliwość, aby także zakończyć sezon ligowy tydzień wcześniej. Wiem, że to trudne, ponieważ będą play-offy, które są bardzo ważne. My tylko zapytaliśmy, czy jest taka możliwość. Jeśli nie, w porządku, nie będzie tragedii, liga zakończy się w normalnym terminie.

Na koniec chciałbym zapytać pana o szanse Skry w Lidze Mistrzów. Czy pana zdaniem ma ona szansę na wygranie tych rozgrywek?

Jest wiele klubów grających na naprawdę wysokim poziomie. To niezwykle trudne rozgrywki. Jeśli Skra będzie dobrze przygotowana ma szanse, tak jak inne kluby, ale bedzie to trudne, bo konkurencja jest silna. Jest przynajmniej kilka drużyn na tym samym wysokim poziomie i Skra się do nich zalicza. Bełchatów ma jednak dobry zespół i oczywiście ma szansę na zwycięstwo.

Rozmawiali: Kamil Haładaj i Kamil Bloda – belsport.pl

źródło: belsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved