Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas dziękuje częstochowskim kibicom

Radosław Panas dziękuje częstochowskim kibicom

fot. archiwum

- Myślę, że w drużynie było zbyt dużo nerwowości. Chłopcy bardzo chcieli wygrać ten mecz i zrobić mi przyjemność. Niestety chyba troszkę za bardzo pragnęli zwycięstwa i dlatego robili błędy - powiedział po meczu z AZS-em Częstochowa trener AZS-u Politechniki Warszawskiej, Radosław Panas.

Emilia Grzesiak: Panie trenerze częstochowianie okazali się mało gościnni, nie pozwalając ugrać pańskiej drużynie ani jednego seta. Jakie siatkarskie elementy wpłynęły na losy tego spotkania?

Radosław Panas:Przede wszystkim wiele prostych błędów z naszej strony. Traciliśmy punkty seriami. Myślę, że w drużynie było zbyt dużo nerwowości. Chłopcy bardzo chcieli wygrać ten mecz i zrobić mi przyjemność. Niestety chyba troszkę za bardzo pragnęli zwycięstwa i dlatego robili drobne błędy.

Jak będzie pan wspominał AZS Częstochowę?Spędziłem tu kilkanaście lat jako zawodnik i jako trener. Przeżyłem z AZS-em najprzyjemniejsze chwile i odniosłem z tym klubem najwięcej sukcesów.

Spodziewał się pan, że częstochowscy kibice tak miło pana przywitają i podziękują za lata, które spędził pan na tej hali?

Szczerze mówiąc tak, bo wiem, że kibice zawsze darzyli mnie tutaj szacunkiem jako zawodnika i teraz jako trenera. Swoją drogą chciałem im bardzo podziękować za pamięć i tak ciepłe powitanie.

Przed Politechniką dwa tygodnie przerwy. Jak spożytkujecie ten czas? Nad czym będziecie pracować i czy są przewidziane jakieś gry kontrolne?

Myślę, że zagramy jedno-dwa spotkania, ale będzie ciężko kogoś znaleźć, bo toczyć się będzie normalna kolejka. Damy sobie radę. Będziemy mocno trenować i jeśli uda się zakontraktować jakiś sparing, to z chęcią zagramy.

W lutym czeka was seria ważnych, jeśli nie najważniejszych spotkań w lidze. Kolejno wyjazd do Olsztyna, a poza Delectą mecze z Wieluniem i Jadarem. Jakie cele stawiacie sobie przed tymi meczami? Czy uważa pan, że zespół uchroni się przed play-out?

Przed każdym pojedynkiem stawiamy sobie jeden cel – wygrać. Ostatnio mieliśmy taką serię, gdzie przegraliśmy cztery spotkania z rzędu bez wygranego seta, więc będziemy szukać tych punktów w każdym meczu. Teraz gramy z zespołami z sąsiedztwa w tabeli, więc liczymy na oderwanie się z ostatniego miejsca, bo ciągle brakuje nam tych dwóch oczek, których nie możemy nigdzie znaleźć.

Na boisku zaprezentował się nowy nabytek AZS-u Częstochowa – Toni Kankaanpaa. Jak ocenia pan tego zawodnika i jakie wrażenie zrobił na panu?

Zbyt krótko był na boisku, żeby cokolwiek powiedzieć. Na pewno wniesie do zespołu coś nowego i ożywczego. Wszedł na boisko przy takim stanie, gdzie już wszystko było rozstrzygnięte, więc trzeba jeszcze troszkę poczekać by móc go w jakiś sposób oceniać.

*Z Radosławem Panasem rozmawiała Emilia Grzesiak

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved