Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Kolejne trudne wyzwanie dla Gedanii Żukowo

PlusLiga Kobiet: Kolejne trudne wyzwanie dla Gedanii Żukowo

Gedania Żukowo nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi Kobiet. Nie zdobyła do tej pory nawet jednego seta. Jej najbliższym rywalem będzie Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza, mający w swoim składzie m.in. środkową kadry Katarzynę Gajgał.

W pierwszym spotkaniu obu ekip, rozegranym w 3. kolejce w Dąbrowie Górniczej, MKS zwyciężył 3:0. W żadnym z trzech setów dąbrowianki nie dały rywalkom ugrać więcej niż 17 punktów. Siatkarki Enion Energii zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli PlusLigi Kobiet, mając na koncie 22 punkty. Z kolei Gedania Żukowo okupuje wciąż ostatnią pozycję. W żadnym ze spotkań żukowianki nie wygrały nawet jednego seta.

Pojedynek Enion Energii z Gednią ma tylko jednego faworyta i jest nim zespół z Dąbrowy Górniczej. Trener Gedanistek Paweł Kramek przyznał, że skład MKS-u jest bardzo wyrównany, a każda z zawodniczek tego zespołu grałaby w pierwszej szóstce jego drużynie. – W tej drużynie nawet nie można mówić o podstawowym składzie, gdyż tak to jest wyrównany zespół, że w każdej chwili siatkarka z ławki może wejść do gry i być pierwszoplanową postacią na boisku.

W poprzednim sezonie siatkarki z Żukowa pierwszy mecz wygrały dopiero w drugiej części rundy zasadniczej i był to mecz rewanżowy przeciwko MKS-owi. Wtedy jednak Gedanistki miały już na koncie trzy punkty, bowiem w trzech spotkaniach doprowadziły do tie-breaka. Teraz zadanie jest o wiele trudniejsze. Podopieczne trenera Pawła Kramka tracą już bowiem do Stali Mielec 10 punktów.

Oczywiście słabszy dzień rywalek przy naszej bardzo dobrej zagrywce pozwoliłby nam się mocniej postawić, ale obawiam się, że my na lekceważenie ze strony żadnego rywala liczyć nie możemy. A wszystko przez… poprzedni sezon. Wówczas w Żukowie zabieraliśmy punkty drużynom z czołówki i o tym się stale pamięta – dodał trener Kramek.

źródło: energa-gedania.pl, inf. własna