Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Dla Czarnych liczą się tylko trzy punkty

II liga M: Dla Czarnych liczą się tylko trzy punkty

fot. archiwum

Czarni Radom nie składają broni w walce o pierwsze miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym. W sobotę 23 stycznia podejmują czwarty w tabeli AS Białołęka. Początek meczu dwie godziny wcześniej niż pierwotnie zapowiadano.

Obie ekipy w najbliższym meczu mają o co rywalizować. – Każda drużyna walczy przed play-off o jak najlepszą pozycję w czwórce, dlatego ten mecz może być bardzo ciekawy – uważa II trener Czarnych Wojciech Stępień.

Na dwa spotkania przed końcem rundy zasadniczej sytuacja w tabeli wygląda bardzo ciekawie. Siatkarze z Białołęki walczą o miejsce w pierwszej czwórce uprawniające do gry w fazie play-off, natomiast ekipa Czarnych o pozycję lidera rozgrywek po rundzie zasadniczej. Dlatego w sobotnie popołudnie możemy być pewni walki o każdą piłkę.

Przed tym spotkaniem radomianie mają tylko dwa oczka straty do ekipy Pekpolu Ostrołęka, a więc sprawa pierwszego miejsca ciągle pozostaje sprawą otwartą. – Niewiele już od nas zależy. Jeśli Pekpol wygra dwa ostatnie spotkania to zapewne będziemy musieli zadowolić się drugim miejscem. Jednak nie składamy broni i będziemy walczyć o komplet oczek – zapewnia Wojciech Stępień.Jak ważne jest wyższe miejsce przed fazą decydująca o awansie chyba nikogo nie trzeba przekonywać, gdyż w przypadku zajęcia lepszej lokaty w pierwszej fazie rozgrywek Czarni trafiliby na łatwiejszego przeciwnika oraz decydujące spotkania graliby we własnej hali. Patrząc na doping radomskich kibiców, którzy w każdym meczu wspierają siatkarzy, jest to również sprawa bardzo istotna.

Podopieczni Jacka Skroka i Wojciecha Stępnia, mimo porażki z AS-em w pierwszym meczu 1:3, wydają się być faworytem sobotniego spotkania. Nawet mimo niepewnego występu Marcina Obremskiego.Marcin narzeka na kontuzję, cały tydzień trenował lżej niż inni i nie wiadomo czy wystąpi  dlatego będziemy chcieli, aby wzmocnił nas atakujący z Jadaru Grzegorz Szumielewicz – mówi Wojciech Stępień.

Radomianie chcą kontynuować znakomitą serię sześciu spotkań bez porażki i mają ochotę na przedłużenie jej przynajmniej do końca sezonu zasadniczego. Mecz Czarni Radom-AS Białołęka zostanie rozegrany w sobotę 23 stycznia w hali MOSiR przy ul. Narutowicza 9. Poczatek meczu o godz. 15, wstęp bezpłatny.

*Autorem jest Rafał Kowalski (RadomSport.pl)

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved