Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Do Jaworzna przyjeżdża lider

I liga M: Do Jaworzna przyjeżdża lider

fot. archiwum

Kiedy w maju 2009 roku jaworznianie wygrywali z Fartem Kielce 3:2 w turnieju barażowym nikt chyba nawet nie podejrzewał, że po półtora roku zawodnicy z województwa świętokrzyskiego będą przyjeżdżać do Jaworzna jako lider pierwszej ligi.

We wspomnianym turnieju drużyna z Jaworzna zapewniła sobie utrzymanie na zapleczu PlusLigi, a kielczanie – zajmując drugie miejsce – wywalczyli historyczny awans do pierwszej ligi. Wówczas rozpoczęły się zapowiedzi budowania w Jaworznie mocnej drużyny, która powalczy o awans…

Co się działo dalej doskonale pamiętamy. Kielczanie stali się od tamtego momentu drużyną, z którą Energetyk spotykał się nad wyraz często. I zawsze były to ciekawe pojedynki. Przed startem obecnego sezonu Jaworznianie zagrali z nimi m.in. na turnieju w Kielcach, gdzie przegrali 1:3. Natomiast "Farciarze" gościli w Jaworznie na turnieju o Puchar Prezydenta. I tutaj również okazali się lepsi – pokonali gospodarzy 3:2.

W ligowej potyczce w Kielcach Fart okazał się lepszy, wygrywając w stosunku 3:1. Pierwszego seta wygrał Energetyk 25:20. W kolejnych górą byli jednak już tylko gospodarze, którzy pokonali jaworznian kolejno do 20, 20 i 23.W minioną środę Fart stoczył wyczerpujący, pięciosetowy, pojedynek z AZS-em Nysa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem kielczan 3:2. Jednak aż pięciosetowy mecz mógł być dla wielu zaskoczeniem. – Jesteśmy liderami, a to zobowiązuje. Z drugiej strony jest zasada – bij lidera, więc każdy mobilizuje się na nas podwójnie. Postaramy się jednak nie dopuścić do tego, by stracić tam jakikolwiek punkt – zaznacza kielecki atakujący, Mateusz Zarankiewicz.

Bez wątpienia zatrudnienie Janczaka stanowi potężne wzmocnienie drużyny z Jaworzna. To były reprezentant Polski i niegdyś pierwszy atakujący Delecty Bydgoszcz. Będzie on dla nas bardzo groźnym przeciwnikiem – twierdzi trener Farta, Dariusz Daszkiewicz.Mecz w Jaworznie wcale nie będzie łatwiejszy od naszego ostatniego spotkania z Nysą. Gramy z zespołem, który przed sezonem zakładał sobie walkę o miejsce w pierwszej czwórce. Patrząc na potencjał kadrowy tej drużyny nie był to cel bezpodstawny, chociaż tabela ligowa pokazuje obecnie coś zupełnie innego – ocenia szkoleniowiec kielczan.

Początek spotkania Energrtyk Jaworzno – Fart Kielce o godzinie 17.00.

źródło: cksport.pl, energetyk.mckis.jaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved