Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Andrzej Warych: Wszystkie zespoły prezentują wyrównany poziom

Andrzej Warych: Wszystkie zespoły prezentują wyrównany poziom

fot. archiwum

- Drużyny, które awansowały do Final Four w pełni sobie na to zasłużyły. Wszystkie cztery zespoły prezentują wysoki poziom i na pewno walka o Puchar będzie bardzo wyrównana - mówi przed rozpoczęciem finałowego turnieju PP Andrzej Warych.

Co Pan myśli o parach półfinałowych tegorocznego Pucharu Polski, są one dla Pana zaskoczeniem?

Andrzej Warych: Nie stwierdzę nic nowego, jak powiem, że zaskoczeniem jest brak zeszłorocznego triumfatora i mistrza Polski – Skry Bełchatów. Jednak drużyny, które awansowały do Final Four w pełni sobie na to zasłużyły. Wszystkie cztery zespoły prezentują wysoki poziom i na pewno walka o Puchar będzie bardzo wyrównana, a przede wszystkim ciekawa. Duże znaczenie w tych rozgrywkach będzie miała dyspozycja dnia oraz tzw. mądrość taktyczna.

Delecta kontra Resovia oraz Jastrzębie versus ZAKSA – to pary półfinałowe. W finale zagrają według Pana… ?– Delecta i ZAKSA. Jeśli chodzi o Resovię, to w moim odczuciu widać w tej drużynie lekki spadek dyspozycji. Przez dłuższy czas rzeszowianie byli na fali wznoszącej, ale ostatnio nie do końca potrafili to wykorzystać i mam wrażenie, że coś z nich „uleciało". Poza tym, z punktu widzenia kibica – dobrze by było, gdyby to Delecta znalazła się w finale. Biorąc pod uwagę aktualne warunki pogodowe, jest obawa, że kibice z dalszych części Polski nie zawitają do Łuczniczki. Gdyby bydgoszczanie wygrali półfinał, w niedzielę mielibyśmy pewność, że trybuny będą wypełnione. Jeśli chodzi o drugą parę półfinałową – Jastrzębie to dobra drużyna, ale myślę, że będąca w świetnej dyspozycji ZAKSA wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji. Kędzierzynianie prezentują ostatnią bardzo wysoką formę, grają pewnie, z charakterem, a przede wszystkim z głową.

Czy tak jak podczas zeszłorocznego finału Pucharu Polski, w tym również będzie możliwość sprawdzenia kontrowersyjnej akcji na powtórce wideo?

– Tak. Myślę, że jest to dobra idea na przyszłość, która zostanie wprowadzona w życie na dłuższą metę, także w rozgrywkach międzynarodowych. Nie jest to jednak taka łatwa sprawa, bo nie każdy mecz jest transmitowany przez telewizję, a rejestracja tych zapisów wymaga specjalnego oprzyrządowania. Uważam jednak, że trzeba w tym kierunku iść. Na pewno ułatwi to pracę arbitrom, zminimalizuje kłótnie zawodników z sędziami itp. Doskonałym przykładem tego, że taki system się sprawdził jest choćby tenis.

* autor: Aneta Stożek
* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved