Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: Najwyższy czas się usamodzielnić

Adam Grabowski: Najwyższy czas się usamodzielnić

fot. archiwum

Adam Grabowski zastąpił Wojciecha Lalka na stanowisku pierwszego szkoleniowca w pilskim zespole. Sam zainteresowany powiedział, że nie boi się presji kibiców ani walki o lokatę w czołowej czwórce PlusLigi Kobiet.

Pół roku temu zrobiłem wszystko, żeby pokazać działaczom, że muszę być w klubie na siłę. Teraz się wahałem, czy przyjąć propozycję, ale skoro podjąłem rozmowy, to nie mogłem ich też przedłużać w nieskończoność – powiedział w rozmowie z Głosem Wielkopolskim Adam Grabowski. Szkoleniowiec dodał również, że ma już 40 lat i najwyższy czas  się usamodzielnić. Chociaż po chwili dodał, że rolę drugiego trenera może pełnić u boku Jerzego Matlaka.

Umowa z PTPS Piła obowiązuje do końca sezonu, ponieważ później chce się skupić tylko i wyłącznie na kadrze. Grabowski przyznał, że Matlak nie jest w pilskim zespole nadtrenerem i konsultują się tylko i wyłącznie jeśli chodzi o żeńską reprezentację. Obecny szkoleniowiec PTPS-u nie chciał komentować pracy swojego poprzednika. – Powiem tylko tyle, że zespół pod względem fizycznym jest bardzo dobrze przygotowany. Osobiście od zawodniczek oczekuję zaangażowania, mądrości na boisku, pracy i entuzjazmu. Jeśli będzie to wyglądało tak dobrze jak na dwóch ostatnich treningach, to jestem dużym optymistą – oznajmił Grabowski.

Czy mógł sobie wyobrazić lepszy debiut niż w meczu przeciwko Mistrzyniom Polski? – Terminarz nas nie rozpieszcza, bo po „Mineralnych" mamy zaplanowane starcie z Aluprofem. Nawet przez moment nie pomyślałem jednak, żeby wziąć drużynę po pojedynkach z potentatami. To byłby przejaw tchórzostwa – tłumaczył Grabowski.Interesuje nas miejsce w pierwszej czwórce na koniec sezonu. Po rundzie zasadniczej musimy być w przedziale 3-6, żeby uniknąć spotkań w fazie play-off z Muszynianką lub Aluprofem. Nie jest to zadanie niewykonalne. Wciąż gramy także w Pucharze Polski i na pewno tanio skóry nie sprzedamy – kończy szkoleniowiec, który w PTPS pracuje ponad 11 lat.

*Rozmawiał Radosław Patroniak (Głos Wielkopolski)

źródło: Głos Wielkopolski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved