Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Statystyki po meczu Panathinaikos Ateny – Jastrzębski Węgiel

Statystyki po meczu Panathinaikos Ateny – Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel wraca bez zdobyczy punktowej ze stolicy Grecji, gdzie mierzył się w 6. kolejce Ligi Mistrzów z Panathinaikosem Ateny. Najwięcej punktów w tym pojedynku dla zespołu z Jastrzębia zdobył środkowy Patryk Czarnowski.

Mecz z Panathinaikosem miał różny przebieg. Pierwszym elementem, który się rzuca w oczy to zdobycz punktowa siatkarzy ze Śląska. Największą ilość punktów dla zespołu z Jastrzębia zdobył Patryk Czarnowski (11 punktów). Nieco mniej „oczek" zdobył drugi środkowy Adam Nowik. Gra Grzegorza Łomacza głównie opierała się przez pierwsze tempo, które było grane w miarę możliwości od dobrego przyjęcia.

Ten element „siatkarskiego rzemiosła" u podopiecznych Roberto Santiliego podczas środowego spotkania był przeciętny. Ogólne przyjęcie całego zespołu było na 40-procentowym perfekcyjnym dograniu do rozgrywającego. Najlepiej w tym elemencie radził sobie Pawel Abramov, który przyjmował z 67% skutecznością.

Rywale grali znaczniej skuteczniej w ataku. Cała drużyna atakowała z 62procentową skutecznością, natomiast zespół Jastrzębskiego Węgla uzyskał 46%.Najskuteczniejszym graczem polskiej drużyny był Sebastian Pęcherz, który na boisku pojawił się jako zmiennik Marka Novotnego. Przyjmujący drużyny ze Śląska na trzynaście prób w ataku skończył osiem piłek, co dało mu 62-procentową skuteczność w ataku.

Najsłabszym graczem na boisku był bez wątpienia atakujący Jastrzębskiego Węgla Pedro Azenha, ponieważ na 14 piłek skończył zaledwie trzy.

Jastrzębianie minimalnie lepsi byli od gospodarzy w polu serwisowym. Polski zespół zdobył pięć punktowych zagrywek. Gospodarze mieli o jedno „oczko" mniejszą zdobycz punktową w tym elemencie.

Warto zaznaczyć, że dobre zagrywki przeplatane były gorszymi. Podopieczni Roberto Santiliego oddali bezpośrednio z zagrywki 12 darmowych punktów.

Statystyki Jastrzębskiego Węgla:

Atak:

Patryk Czarnowski – 56% (9/16)
Pavel Abramov – 31% (5/16)
Sebastian Pęcherz – 62% (8/13)
Adam Nowik – 71% (5/7)
Pedro Azenha – 21% (3/14)
Igor Yudin -50% (4/8)
Marek Novotny – 33% (2/6)

Blok:

Patryk Czarnowski – 2 punkty
Adam Nowik – 2 punkty
Pedro Azenha – 2 punkty

Przyjęcie:

Pawel Abramov – 83% pozytywnego przyjęcie, 67% perfekcyjnego przyjęcia
Sebastian Pęcherz – 100% pozytywnego przyjęcia, 29% perfekcyjnego przyjęcia
Marek Novotny – 42% pozytywnego przyjęcia, 0% perfekcyjnego przyjęcia
Paweł Rusek (libero) – 85% pozytywnego przyjęcia, 47% perfekcyjnego przyjęcia

Zagrywka:

Pawel Abramov – 4 asy serwisowy
Pedro Azenha – 1 as serwisowy

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved