Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: W zaległym meczu lepsi kielczanie

I liga: W zaległym meczu lepsi kielczanie

Chyba żaden z nyskich kibiców wychodzących w środę z hali przy ul. Głuchołaskiej nie mógł czuć się rozczarowany. Co prawda zespół AZS PWSZ przegrał 2:3, ale styl w jakim zagrał może napawać jego kibiców optymizmem przed dalszą częścią sezonu.

Pierwszy set od początku toczył się pod dyktando gospodarzy, przede wszystkim dzięki mocnej i skutecznej zagrywce, z którą nie radzili sobie przyjezdni. Prym wiódł w tym elemencie Bartosz Piekarczyk. Ostatecznie siatkarze AZS-u wygrali seta do 20.

Druga partia również zaczęła się dobrze dla akademików, którzy do połowy seta zdołali wypracować sobie czteropunktową przewagę, znowu głównie dzięki zagrywkom Piekarczyka. Jednak w końcówce wiatr w żagle złapali "farciarze". Przy stanie 22:20 dla gości na zagrywce stanął Bartosz Piekarczyk i było już po 22. Ostatecznie jednak set zakończył się po walce na przewagi. 27:25 wygrali go przyjezdni z Kielc.

Trzeci set przebiegał identycznie jak poprzednie partie. Akademicy przeważali przez większą jego część, a goście dogonili ich w końcówce i tym razem wygrali do 22. Czwarta odsłona nie przyniosła zmian w grze obu zespołów. Nysanie prowadzili dość długo kilkoma punktami, ale znów stracili przewagę. Tym razem jednak ścisła końcówka okazała się udana dla gospodarzy, którzy wyciągnęli wnioski z poprzednich partii i wygrali ku uciesze nyskiej publiczności 25:22.

Tie-break okazał się setem bez historii. Na początku kielczanie wypracowali sobie czteropunktową przewagę (5:1) i utrzymali ją do końca. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 15:10 dla Farta.

Jedne punkt zdobyty na liderze to bez wątpienia sukces akademików, którzy przecież walczą o utrzymanie się na zapleczu PlusLigi.

AZS PWSZ Nysa – Fart Kielce 2:3
(25:20, 25:27, 22:25, 25:22, 10:15)