Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: LTS nadal bez zwycięstwa w tym roku

I liga: LTS nadal bez zwycięstwa w tym roku

W drugim w tym roku meczu ligowym zawodniczki LTS Legionovii poniosły drugą porażkę. Tym razem na własnym parkiecie nie udało się legionowskiemu zespołowi zrewanżować za porażkę z I rundy z Torunia. Był to ważny mecz decydujący o kolejności miejsc w środkowej części tabeli rozgrywek.

Już przed spotkaniem czuło się atmosferę tego meczu. Jednak nie wytrzymały jej miejscowe zawodniczki, wyszły na boisku bardzo usztywnione i mimo zaciętej walki w pierwszym secie nie wykorzystały kilku szans wygrania tego seta. Bały się odpowiedzialności i nie kończyły swoich decydujących akcji. Serwowały również bardzo nieskutecznie, psując sporo zagrywek. W pierwszym secie tylko Iva Lakič grała na swoim poziomie. W następnych setach gra Legionovii była coraz gorsza. Żadna z zawodniczek nie dołączyła do dobrze grającej Serbki, a Lakić była coraz częściej blokowana przez torunianki i atakowała mniej skutecznie. Szwankowało przyjęcie i związku z tym nie można było wyprowadzać skutecznych ataków. Przeciwniczki uwierzyły, że mogą wywieźć z Legionowa trzy punkty i grały coraz lepiej, wygrywając mecz 3:0.

Już w najbliższą sobotę LTS czeka kolejny ciężki mecz w Ostrowcu Świętokrzyski z zespołem AZS KSZO. Następny mecz ligowy w Legionowie w związku z brakiem wolnych godzin rozegrany zostanie wyjątkowo w piątek 29.01. o godz. 19:00 na sali Centrum Szkolenia Policji, a przeciwnikiem legionowianek będą liderki tabeli Trefl Sopot.

LTS Legionovia Legionowo – TKST Budowlani Toruń 0:3

(31:33, 18:25, 13:25)

LTS Legionovia: Kupisz, Sikora, Duda, Baran, Lakič, Pietukhowa, Jabłońska (libero) oraz Grzechnik, Trojnar, Kaca, Wachowicz i Cabaj

Budowlani: Soja, Sobczak, Cabańska, Kowalska, Wiśniewska, Szulc, Januszewska (libero) oraz Sikorska i Wojtasik