Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bartosz Kurek: Zdarzały się pojedyncze błędy

Bartosz Kurek: Zdarzały się pojedyncze błędy

fot. archiwum

PGE Skra Bełchatów udanie zrewanżowała się Cai Teruel za porażkę z 1. kolejki fazy grupowej. Na zakończenie tej części rywalizacji podopieczni trenera Jacka Nawrockiego wygrali 3:0, choć Bartosz Kurek przyznał, że rywale postawili na trudną zagrywkę.

Ten zespół gra bardzo trudną zagrywkę i z taką nie tylko ja mam problemy. Zdarzały się pojedyncze błędy, niedokładne przyjęcia, ale myślę, że w ogólnym rozrachunku to wyszło in plus – ocenił mecz przyjmujący Skry w rozmowie dla Polsatu Sport. Kurek przyznał, że jedynie początek meczu nie był w jego wykonaniu udany. – Strasznie mi zależało żeby dobrze zagrać i może przez to wyszedłem taki spięty – skomentował swój występ.

W zespole z Bełchatowa na parkiet powrócił Michał Winiarski. To był praktycznie jego debiut na pozycji przyjmującego, a zagrał świetnie, znakomite zawody – powiedział o grze kolegi Bartosz Kurek. Dodał jednak, że powrót do zdrowia niemal wszystkich zawodników [jedynie Radosław Wnuk musi jeszcze pauzować – przyp. red.] sprawi, że w drużynie wzrośnie wewnętrzna rywalizacja. – To wróży tylko lepszą naszą grę i podnoszenie umiejętności indywidualnych – stwierdził zawodnik.

Już dzień przed meczem wiadomo było, że w łódzka hala Atlas Arena wypełni się po brzegi, mimo iż Skra już wcześniej zapewniła sobie awans do kolejnej rundy. Bartosz Kurek upatruje w tym zjawisku siły siatkówki. – Nawet jeżeli mecze są dla nas o tę przysłowiową „pietruszkę". To jest nasza siła, fundament, na którym powstał klub z Bełchatowa i myślę, że ci kibice stanowią dla nas wsparcie, a dla klubu są motywacją do coraz lepszej pracy, transferów i organizacji – podsumował przyjmujący.Jest duża szansa, że PGE Skra zorganizuje Final Four Ligi Mistrzów i można być pewnym, że łódzki obiekt sportowy po raz kolejny wypełnią fani siatkówki. – Wiem, że szanse mamy duże. Naszym atutem są kibice, którzy na pewno wypełnią łódzką Atlas Arenę podczas spotkań Final Four. Żaden inny gospodarz nie zapewni trzynastu tysięcy widzów na każdym meczu – powiedział Konrad Piechocki, prezes bełchatowskiego klubu.

źródło: inf. własna, Polsat Sport, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved