Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar A2: Porażka drużyny Joanny Frąckowiak

Puchar A2: Porażka drużyny Joanny Frąckowiak

Zespół Linea Saldatura Volta Mantovana zmierzył się z liderem Serie A2 Aprilla Volley. Spotkanie w Pucharze Włoch Serii A2 nie potoczyło się po myśli Joanny Frąckowiak i jej koleżanek. Przegrały bowiem 1:3 i pożegnały się z rywalizacją w Seat Coppa Italia.

Pierwszego seta gospodynie rozpoczęły wyraźnie spięte, gra nie układała im się jak należy. Za to siatkarki lidera kobiecej Serii A2 grały jak z nut. Odskakując rywalkom na początku partii i kontrolując jej przebieg do końca. Premierowa odsłona padła łupem Aprilla Volley 25:21.

Drugi set po pierwszym słabym, okazał się znakomity w wykonaniu siatkarek z Volta Mantovany. Dobra gra w ataku, solidne przyjęcie zaskutkowały wysokim zwycięstwem 25:17. Stan meczu został wyrównany na 1:1. W kolejnym secie kibice zgromadzeni na hali znowu przeżyli chwile zwątpienia. Gospodynie znowu uległy, tym razem po wyrównanej grze. Jednak końcówka nie potoczyła się po ich myśli. Aprilla triumfowała 25:22.

Początek czwartego seta nie był udany dla podopiecznych trenera Massaciego, przyjezdne szybko odskoczyły, a ich przewaga sięgnęła 10 punktów (19:9.) Kiedy kibice powoli opuszczali już halę stała się rzecz niemożliwa. Gospodynie poderwały się do ataku i szybko odrabiały straty. Koleżanki swoją grą poderwała Liesbet Vindenvoghel. D oprowadziły one do stanu 22:23 dla przyjezdnych. Potem do remisu po 24, obroniły piłkę meczową i wyszły na prowadzenie. Jednak trwający 35 minut set zakończył się zwycięstwem zespołu Aqua&Sapone Aprilla 32:30, istny siatkarski maraton. A cały mecz skończył się wynikiem 3:1 dla liderek Serie A2.

W zespole Linea Saldatura wyróżniła się Liesbet Vindenvoghel, zdobywczyni 24 puntków. W szeregach przyjezdnych najwięcej oczek zdobyła Elissa Cela- 21.

Polka Joanna Frąckowiak reprezentująca barwy Linea Saldatura Volta Mantovana niestety nie pojawiła się na parkiecie.

Linea Saldatura Volta Mantovna- Apprilla Volley 1:3
(21:25, 25:17, 22:25, 30:32)

Składy drużyn:
Volta Mantovana: Crepaldi, Zanin, Migliavacca, Malvestito, Brusegan, Lombardo, Benato, Bragaglia, Frąckowiak, Vindevoghel, Colombi, Marinelli.
Acqua&Sapone Aprilia: Ravetta, Casuscelli, Corjeutanu, Garcia Zuleta, Pappacena, Tanturli, Piattella, Cella, De Gennaro, Pinci, Musti De Gennaro.