Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Częstochowianie szykują się na trudny mecz

PlusLiga: Częstochowianie szykują się na trudny mecz

fot. archiwum

Na początku sezonu większość meczów drużyna Domexu Tytan AZS rozgrywała na wyjeździe. Co oczywiste teraz częstochowianie większość spotkań rozegrają w hali Polonia. Tak jak ten w ramach 12. kolejki PlusLigi z AZS-em Politechnika Warszawska.

Politechnika obecnie zajmuje ostatnią pozycję w PlusLidze, jednak nikt nie twierdzi, że ten mecz będzie należał do tych łatwych. "Inżynierowie" udowodnili, że nie są chłopcami do bicia choćby w meczu trzeciej kolejki z częstochowskim AZS-em, gdzie we własnej hali po dwóch setach prowadzili już 2:0 i tylko koncentracja i upór stawiany do ostatniej piłki pozwolił podopiecznym Grzegorza Wagnera wywieźć z Warszawy dwa punkty.

Politechnika Warszawska pokazała, że potrafi grać z Częstochową. To, że aktualnie zajmuje ostatnią lokatę, tak naprawdę nic nie znaczy. Pozycje w tabeli są złudne. Nawet drużyna zajmująca ostatnie miejsce jest bardzo groźna, o czym mogliśmy się przekonać w pierwszym meczu przeciwko temu zespołowi. Trzeba będzie wyjść skoncentrowanym i robić swoje – podkreśla trener Domex Tytan AZS.

W szeregach drużyny Domex tytan AZS Częstochowa nikt nie narzeka na większe urazy, więc trener Wagner będzie miał do dyspozycji dwunastu zawodników. Może też cieszyć to, że do lepszej formy doszedł Krzysztof Wierzbowski, który w ostatnich meczach pojawiał się na parkiecie w trudnych chwilach, a jego dobra gra pozwalała na odpoczynek takim graczom, jak Wojciech Gradowski, czy Piotr Łuka.Bardzo się cieszę, że Krzysztof zaczął grać na lepszym poziomie. Oznacza to, że w tej chwili mam czterech dobrych przyjmujących i gdy tylko któryś z nich ma gorszy dzień, mogę go zastąpić innym graczem – chwali Wagner, dodając, że niedługo do gry powinien dołączyć nowy nabytek AZS-u, Toni Kankaampaa.Toni jest z nami nieco ponad tydzień. On potrzebuje się zgrać przede wszystkim z naszymi rozgrywającymi. Jego ewentualne pojawienie się na boisku w meczu z Warszawą będzie wynikało z tego, co będzie się działo na parkiecie – kończy trener częstochowskich akademików.

Autorem tekstu jest Damian Trybulec
Więcej w serwisie azsczestochowa.pl

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved