Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Patryk Czarnowski: Musimy wygrać w Grecji 3:0

Patryk Czarnowski: Musimy wygrać w Grecji 3:0

- O losach rywalizacji zadecyduje pierwszy set - uważa środkowy Jastrzębskiego Węgla, Patryk Czarnowski, przed wyjazdowym starciem z Panathinaikosem Ateny w Lidze Mistrzów. - Zwycięstwo z takim rywalem sprawi, że będziemy mieć ogromną satysfakcję.

Podopieczni Roberto Santilliego w dalszym ciągu mają szansę awansować do kolejnej fazy rozgrywek Champions League. Warunek jest jeden. – Musimy wygrać w Grecji 3-0. To nie będzie łatwe, mając na uwadze potencjał Panathinaikosu. To klasowy zespół, który ma w swoich szeregach wspaniałych zawodników – mówi Patryk Czarnowski.

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla wierzą, że są w stanie pokonać Greków w trzech setach. – O losach rywalizacji zadecyduje pierwszy set. Oni będą chcieli go za wszelką cenę wygrać. Jeśli im się to nie uda, to będą musieli grać pod większą presją. W siatkówce czasem są nieprzewidywalne wyniki i z pewnością zrobimy wszystko, aby zwyciężyć w środę do zera – podkreśla środkowy jastrzębian.

Nikt jednak w ekipie Jastrzębskiego Węgla nie będzie narzekał, jeśli uda się w Atenach wygrać w czterech, czy też pięciu partiach. – Zwycięstwo z takim rywalem sprawi, że będziemy mieć ogromną satysfakcję. Fajnie byłoby się jeszcze dodatkowo pozytywnie naładować przed Final Four Pucharu Polski – uważa Czarnowski. – Słyszałem, że do Aten wybierają się nasi kibice. Przy ich dopingu będzie grało nam się trochę łatwiej – dodaje.

źródło: ksjastrzebskiwegiel.pl