Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Winiarski czuje się gotowy do gry

Michał Winiarski czuje się gotowy do gry

fot. archiwum

Od momentu przejścia do Skry nie wyszedł jeszcze w podstawowym składzie na boisko. Przed meczem LM z CAI Teruel Michał Winiarski ma nadzieję na występ.  - Od grudnia byłem gotowy do gry, ale nie mogłem w stu procentach używać ręki - twierdzi zawodnik.

Kiedy Michał Winiarski podpisywał kontrakt ze Skrą, wielu dziwiło się, po co mistrzom Polski kontuzjowany zawodnik. Ostatni raz na pozycji skrzydłowego Michał Winiarski wystąpił w maju w meczu finałowym włoskiej Serie A. Od tego czasu zawodnik leczył kontuzję i przechodził rehabilitację, sporadycznie wchodząc na boisko w roli… libero. Miał być gotowy do gry na początku grudnia, jednak rehabilitacja przedłużyła się. – Od grudnia byłem gotowy do gry, ale nie mogłem w stu procentach używać ręki, każdy ruch musiałem kontrolować. Od czterech czy pięciu dni czuję się na tyle dobrze, że nie myślę o operowanym barku, normalnie puszczam rękę – twierdzi Michał Winiarski w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Przy takiej kontuzji, jaką miałem, lepiej wyjść na boisko miesiąc później niż dwa tygodnie za wcześnie, żeby uraz się odnowił. Lekarze twierdzą, że jestem w pełni zdrowy – twierdzi przyjmujący Skry i zapewnia, że w środę będzie gotowy do gry w meczu Ligi Mistrzów przeciwko hiszpańskiemu CAI Teruel. – Na pewno odczuwam wielką radość, że mogę normalnie zagrać. Może jeśli będę miał już wychodzić na boisko, to pojawi się jakaś trema. Na razie jestem bardzo podekscytowany i szczęśliwy.

O tym, czy Michał Winiarski pojawi się na parkiecie i w którym momencie spotkania, zdecyduje trener Jacek Nawrocki. Prawdopodobnie nie będzie chciał jeszcze w pełni eksploatować barku Winiarskiego w meczu, który o niczym nie decyduje. Mistrzowie Polski już wcześniej zapewnili sobie awans do fazy play-off z pierwszego miejsca w grupie. Z drugiej strony trudno o lepszą okazję, by wprowadzać Winiarskiego do gry. – Nie będę ukrywał, że naszym celem jest zdobycie mistrzostwa Polski, a także wygranie Ligi Mistrzów. Zrobię wszystko, żeby pomóc w zrealizowaniu tych celów – zapewnia Winiarski. Oby tylko zdrowia starczyło.źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved