Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jerzy Matlak: Z Adamem rozumiem się doskonale

Jerzy Matlak: Z Adamem rozumiem się doskonale

fot. archiwum

Ekipie PTPS-u Piła nie wiedzie się najlepiej w tym sezonie. Siatkarki z Wielkopolski pożegnały się już z Pucharem CEV, zaś w PlusLidze Kobiet zajmuje 6. lokatę. Ostatnio doszło także do zmiany trenera. Wojciecha Lalka zastąpił tymczasowo Mirosław Zawieracz, zaś teraz trenerem został Adam Grabowski.

Adam Grabowski pracował już z pilskim zespołem jako asystent Jerzego Matlaka. Kiedy ten został szkoleniowcem reprezentacji, Grabowski wraz z Piotrem Makowskim zostali jego asystentami w kadrze.

Według słów obu trenerów zamierzają nadal często się widywać podczas treningów PTPS-u. Trener Matlak widzi bowiem potencjał kadrowy w kilku zawodniczkach z Piły. – Nie ma w tym żadnego drugiego dna czy sterowaniem zespołem z tylnego siedzenia. Nie zamierzam zabierać się za prowadzenie zajęć. Zabrania mi tego umowa ze związkiem – podkreśla Jerzy Matlak w rozmowie dla „Gazety Wyborczej".

Dla Adama Grabowskiego koleżeńskie konsultacje z trenerem Matlakiem mogą być bardzo owocne, a szkoleniowiec nie ukrywa, że nie zawaha się w razie potrzeby poprosić o pomoc. W najbliższej kolejce pilanki czeka trudne spotkanie przeciwko Bankowi BPS Fakro Muszyniance. – Faworytem nie będziemy, ale może akurat wyjdzie nam mecz i uzbieramy jakiś punkt? – zastanawia się trener Grabowski.Póki co jego celem jest lepsze poznanie zawodniczek. Uważa jednak, że jego podopieczne stać na zajęcie miejsca w „czwórce". – Teraz porozmawiam z dziewczynami i będę chciał się dowiedzieć, czy i one wierzą w takie osiągnięcie – dodał szkoleniowiec PTPS-u.

Z trenerami rozmawiał Marcin Wesołek

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved