Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zuzanna Efimienko i Julia Szelukhina o meczu we Wrocławiu

Zuzanna Efimienko i Julia Szelukhina o meczu we Wrocławiu

fot. archiwum

- Organika jest wymagającym przeciwnikiem. Niestety, powtórzył się wynik z pierwszej rundy - żałowała przegranego meczu z Budowlanymi Zuzanna Efimienko. - Bardzo chciałyśmy tu zwyciężyć. Byłyśmy gotowe na ciężką walkę - twierdziła Julia Szelukhina.

Bardzo chciałyśmy tu zwyciężyć. Przygotowywaliśmy się do tego całym zespołem, fizycznie, taktycznie i psychicznie. Byłyśmy gotowe na ciężką walkę – mówiła po meczu środkowa Organiki Budowlanych Łódź, Julia Szelukhina. Ukraińska siatkarka została wybrana najlepszą zawodniczką tego spotkania i było to dla niej pierwsze takie wyróżnienie w tym sezonie.

Organika jest wymagającym przeciwnikiem – stwierdziła jej rywalka na środku siatki, Zuzanna Efimienko.Niestety, powtórzył się wynik z pierwszej rundy. Przez te dwa pierwsze sety nasza gra jakoś funkcjonowała – zarówno zagrywka, jak i przyjęcie i blok. Po drugim przegranym secie coś się załamało – jakbyśmy odpuściły lub się trochę załamały.

Mają dobrą atakującą dobre przyjmujące, które ciężko zablokować i dobrą, doświadczoną rozgrywającą. Ciężko się z nimi gra – komplementuje przeciwniczki środkowa Impel Gwardii Wrocław. – Udała nam się mocna zagrywka, która ułatwiła nam zadanie. Liczyliśmy na dzisiejszą wygraną, która daje nam ważne punkty. Chcemy utrzymać się w pierwszej czwórce a może i awansować wyżej – dodaje Julia Szelukhina.Przed podopiecznymi Wiesława Popika teraz mecz z Aluprofem Bielsko-Biała, który jest liderem PlusLigi Kobiet. – Na pewno podejmiemy walkę. Czy wygram? Nie wiem, na pewno damy z siebie wszystko, a wynik sam przyjdzie – zapewnia Szelukhina. Gwardzistki w następnej kolejce jadą do Białegostoku. – To mecz na wyjeździe, więc nie będzie łatwiejszy niż ten w pierwszej rundzie u nas. Nastawiamy się na walkę, bo to nie będzie łatwy pojedynek – twierdzi Efimienko.

Gwardzistki mecze ligowe łączą z występami w europejskich pucharach. Te są dla nich nieco uciążliwe ze względu na odległości, jakie muszą pokonywać. Dwa zespoły, z jakimi grała do tej pory Gwardia pochodzą z Baku. – Już trochę się przyzwyczaiłyśmy do tych długich podróży, ostatnia trwała niemal 40 godzin. Trzymamy się razem i jakoś nie przeszkadza nam to w graniu – mówi środkowa wrocławianek. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych trenera Rafała Błaszczyka będzie szwajcarski Kanti Schaffhausen. – Wiem tylko, że grają tam dwie Szwajcarki. Reszta to zawodniczki z zagranicy, Brazylijki, Tajka na przyjęciu – na pewno będzie to ciekawy pojedynek – uważa Zuzanna Efimienko.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved