Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO A po 17. kolejce spotkań

PRO A po 17. kolejce spotkań

Po 17 kolejkach francuskiej PRO A mężczyzn w tabeli króluje Tours Volley-Ball, które ma sześć punktów przewagi nad Stade Poitevin Poitiers. Po zwycięstwie nad Tourcoing na podium wskoczyło Arago de Sète. Paris Volley, zespół Marcela Gromadowskiego, nadal zajmuje dopiero ósmą pozycję.

W starciu lidera PRO A, Tours, z siódmym w tabeli Beauvais dość niespodziewanie doszło do podziału punktów. Po dobrym początku spotkania w wykonaniu gospodarzy, w drużynie przeciwnej rozegrali się Pavel Bartik (20 punktów w całym spotkaniu) oraz Everal Frangiotti, których dobra gra doprowadziła do tie-breaka. W końcówce jednak decydujące piłki kończył Kanadyjczyk Alexandre Gaumont Casias i to jego postawie Tours zawdzięcza wygraną .

Tours – Beauvais 3:2
(25:21, 17:25, 25:16, 21:25, 15:11)

Dobrą passę kontynuują siatkarze Stade Poitevin Poitiers. Powód znakomitych wyników wicelidera to nie żadna tajemnica, to Antonin Rouzier. Atakujący reprezentacji Francji zdobywa przeciętnie ponad dwadzieścia punktów w meczu. W sobotę w spotkaniu przeciwko Saint-Quentin reprezentant Trójkolorowych zdobyli wprawdzie „tylko" 15 punktów, dając się ubiec koledze z drużyny Nicolas Marechal (18 oczek na koncie), ale na rywala to wystarczyło. Wygrana 3:0 pozwoliła podopiecznym Olivera Lecat utrzymać drugie miejsce w tabeli.

Poitiers – Saint-Quentin 3:0
(25:16, 25:22, 27:25)

Sporo na swoją wygraną musiało się napracować AS Cannes, które ostatecznie wygrało z Alès 3:2. Niezwykle zmotywowani goście bardzo dobrze zaczęli spotkanie i wyszli na prowadzenie 2:0. W odpowiednim momencie przebudził się jednak Marien Moreau i gospodarze wygrali trzy kolejne sety. Atakujący drużyny z Lazurowego Wybrzeża był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu, w sumie zdobywając aż 32 „oczka".

AS Cannes – Alès 3:2
(19:25, 26:28, 25:21, 25:18, 15:8)

Ważne zwycięstwo w miniony weekend odniosło Rennes Volley, które zmierzyło się na wyjeździe z Ajaccio. Po wygraniu pierwszego seta goście pozwolili gospodarzom wygrać dwa następne, w dużej mierze dzięki najlepiej punktującemu w tym spotkaniu Alexandre Jioshvili, zdobywcy 24 „oczek". W czwartym secie trener Boris Grebennikov wiedział jak zmotywować swoich zawodników i to wystarczyło, by wygrali oni kolejne dwie partie i w rezultacie całe spotkanie 3:2. Jest to bardzo ważna wygrana, gdyż od ósmej drużyny w tabeli dzieli Rennes tylko gorszy stosunek setów.

Ajaccio – Rennes Volley 35 2:3
(24:26, 28:26, 25:21, 15:25, 9:15).

Do pięciosetówki doszło także w Narbonnes, gdzie gospodarze podejmowali ekipę Spacer’s Touluse. Podopieczni Michel Mandrou, zajmujący ostatnie miejsce w tabeli, odnieśli ważne zwycięstwo 3:2 nad ekipą z Tuluzy. Było to także pierwsze zwycięstwo tej ekipy w tie-breaku w tym sezonie.

Narbonnes – Spacer’s Touluse 3:2
(25:22, 18:25, 25:22, 20:25, 15:13)

W spotkaniu drużyn z dołu tabeli, lepszy okazał się Avignon, który pokonał Nice Volley-Ball 3:1. Pomimo straty pierwszego seta, gospodarze nie spuścili głów i wsparci grą bardzo dysponowanego Hichama Esseddyq, najlepiej punktującego zawodnika meczu (21 punktów) wygrali trzy kolejne sety. Dzięki tej wygranej Avignon awansowało dwa oczka w tabeli, na pozycję 13.

Avignon – Nice 3:1
(21:25, 25:15, 25:19, 25:17)

W niedzielę Arago de Sète wykorzystało szansę wskoczenia na podium dzięki wygranej w spotkaniu z Tourcoing Lille. Młodzi podopieczni Patricka Duflos zagrali bardzo dobre spotkanie, pewnie zwyciężając 3:0. Do tego wyniku na pewno przyczyniły się 22 punkty zdobyte przez najlepiej punktującego zawodnika meczu, Jovica Simovski.

Tourcoing – Sète 0:3
(18:25, 20:25, 22:25)

Po zeszłotygodniowej wygranej nad Narbonne oraz pierwszym zwycięstwie w tegorocznej Lidze Mistrzów, mogło się wydawać, że Paris Volley wreszcie przełamało kryzys. Nic z tych rzeczy. W spotkaniu z Montpellier po wygraniu pewnie pierwszego seta 25:18, podopieczni Mauricio Paesa nie potrafili podtrzymać rytmu gry i przegrali trzy kolejne odsłony. W rezultacie nadal zajmują ósmą pozycję w tabeli, ostatnią kwalifikującą do play-off. Warto dodać, że w tym spotkaniu mimo porażki dobrze zaprezentował się Marcel Gromadowski, zdobywając 18 punktów. Więcej od niego zdobył tylko Laurentiu Lica z Montpellier (23 punkty).

Montpellier – Paris 3:1
(18:25, 25:19, 25:22, 25:22)