Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Oksana Parkhomenko: Usłyszałyśmy, że mamy wygrywać

Oksana Parkhomenko: Usłyszałyśmy, że mamy wygrywać

fot. archiwum

- Przede wszystkim miałyśmy wygrać Puchar Rosji, to był główny cel w obecnym sezonie. To pierwszy Puchar Rosji dla Dynamo. Kolejne nasze cele to Liga Mistrzyń i mistrzostwo Rosji - mówi rozgrywająca moskiewskiego Dynamo, Oksana Parkhomenko.

Faza grupowa Ligi Mistrzyń zbliża się ku końcowi, Dynamo awansowało do play-off. Jakie są twoje wrażenia z tego okresu, co było najtrudniejsze?

Oksana Parkhomenko:Na początku sezonu było trudno. Nowa drużyna, nowe zawodniczki, musiałyśmy się dotrzeć. Teraz już nie ma żadnych problemów. Wyniki można samemu zobaczyć, dwie upokarzające porażki z Fenerbahce, szczególnie ta druga. Zawiodło trochę przyjęcie, ale staramy się wyciągać wnioski i pracujemy nad błędami. W każdym bądź razie awansujemy i nie ma znaczenia, z kim się spotkamy w następnej rundzie. Z każdym przeciwnikiem będziemy starały się wygrać i awansować dalej.

Grałaś w Fenerbahce, zdobyłaś z tym zespołem mistrzostwo Turcji. Były jakieś dodatkowe emocje przed tymi meczami?Wręcz przeciwnie. Chciałam się pokazać z najlepszej strony. Zwłaszcza, że pierwszy mecz przegrałyśmy z nimi u siebie, chciałyśmy rewanżu, chciałyśmy pokazać, że potrafimy grac dobrze i jesteśmy w stanie z nimi wygrać. W pierwszych dwóch setach udawało się, później przyszło zmęczenie i kolejne trzy wygrały one. To mogło być wynikiem zmęczeniem, bo gramy na przemian mecze Ligi Mistrzyń, Pucharu Rosji i Superligi – to logiczne, że jesteśmy zmęczone.

Oprócz tureckiego zespołu grałaś w szwajcarskim Vollero Zurich. Czy jest duża różnica pomiędzy zespołami europejskimi a rosyjskimi w taktyce, szybkości gry?

Tak, różnica jest zauważalna, szczególnie podczas gry w lidze rosyjskiej. Wynika to chyba z tego, że w europie zawodniczki są niższe niż w Superlidze. W Rosji ciężko jest grać bardzo szybko przy tylu tak wysokich siatkarkach. Staramy się coś w tym względzie zmienić, pracujemy nad tym, żeby grac szybciej. Jeśli się naprawdę chce, to powinno się to udać. W Dynamo grają wysokie Natasza Gonczarowa i Jelena Godina, staramy się z nimi rozmawiać na ten temat podczas treningów. W dzisiejszej siatkówce, gdzie wszyscy grają dobrze w obronie, szybszy atak przy podwójnym bloku ma ogromne znaczenie.

Jakie cele stoją przed Dynamo w tym sezonie?

Przed sezonem spotkałyśmy się z kierownictwem klubu i usłyszałyśmy, ze mamy wygrywać. Przede wszystkim miałyśmy wygrać Puchar Rosji, to był główny cel w obecnym sezonie. Udało się i wszyscy są szczęśliwi, bo to pierwszy Puchar Rosji dla Dynamo. Kolejne nasze cele to Liga Mistrzyń i mistrzostwo Rosji, ale tu nikt już nie mówi, ze musimy wygrać.

źródło: championat.ru, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved