Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Scavolini Pesaro wygrało z Dąbrową Górniczą

LM: Scavolini Pesaro wygrało z Dąbrową Górniczą

W ostatnim meczu grupy B Ligi Mistrzyń Scavolini Pesaro grało na wyjeździe z Enionem Energią   Dąbrowa Górnicza. Podopieczne Waldemara Kawki uległy drużynie Katarzyny Skorwońskiej - Dolaty w trzech setach.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Scavolini 3:0 po zagrywkach Senny Usic. Dąbrowianki pierwszy punkt zdobyły po kiwce Magdaleny Sadowskiej. Trzypunktową przewagę Włoszki utrzymały do stanu 8:5, po czym najpierw po ataku Katarzyny Skowrońskiej, a następnie Ilarii Galzaro ich przewaga wzrosła do pięciu „oczek" i było 10:5. W dalszej części seta zarysowała się wyraźna przewaga podopiecznych trenera Angelo Vercesiego. Dobra gra w ataku oraz w obronie sprawiły, że włoska ekipa prowadziła na drugiej przerwie technicznej 16:9. Po dwóch asach serwisowych Eweliny Sieczki dąbrowianki zniwelowały przewagę przyjezdnych do pięciu punktów (17:12). Kolejne akcje seta należały do drużyny z Włoch, które pięciopunktową przewagę utrzymały do stanu 21:16. W końcówce seta do głosu doszły gospodynie, które nie mając nic do stracenia wzmocniły bloki po asie serwisowym Aleksandry Liniarskiej przegrywały 19:22. Dwa autowe ataki Scavolini oraz blok Agaty Karczmarzewskiej – Pury sprawiły, że drużyna z Pesaro prowadziła tylko jednym punktem (23:22). Ostatnie słowo należało do drużyny z Półwyspu Apenińskiego, seta skutecznym atakiem zakończyła Martina Guiggi.

Druga partia meczu potoczyła się po myśli drużyny z Pesaro. Po mocnych i kąśliwych serwach Senny Usic było 5:1 i o czas poprosił trener Waldemar Kawka. Po akcjach w ataku Eweliny Sieczki orz asie serwisowym Joanny Staniuchy – Szczurek było 5:4 dla drużyny gości. Z biegiem czasu gospodynie grające z „zębem" odrobiły straty i doprowadziły do wyrównania 10:10. W tym okresie gry Włoszki nie mogły przebić się przez szczelny blok dąbrowskiej drużyny i miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego tempa. Wyrównana gra toczyła się do stanu 12:12, po czym po raz kolejny dała znać o sobie Senna Usic i dzięki jej zagrywce przyjezdne objęły prowadzenie 15:12. Trzypunktowa przewaga ekipy z Włoch utrzymała się do stanu 18:15. Z biegiem czasu drużyna z Zagłębia po raz kolejny zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do remisu 18:18, a następnie po raz pierwszy w tym meczu wyszła na prowadzenie 19:18. Było to jednak wszystko na co stać było w tym secie podopieczne trenera Waldemara Kawki. Końcówka seta to dominacja włoskiej ekipy, która poprawiła grę w bloku i dzięki temu elementowi wygrała tą partię. Najpierw blok na Ewelinie Sieczce zanotowała Martina Guiggii bbyło 21:19 dla Scavolini, a po bloku Senny Usic przewaga wzrosła do czterech punktów (23:19). Seta skutecznym atakiem zakończyła Ilaria Garzaro.

Trzeci, a jak się później okazało- ostatni set meczu miał niemal identyczny przebieg, jak drugi. Drużyna gości rozpoczęła grę od prowadzenia 6:1. Dąbrowianki popełniły błędy własne i raz za razem były blokowane przez zawodniczki z Pesaro. Po asie serwisowym Katarzyny Skowrońśkiej było 8:2. Pojedyncze akcje, a dzięki temu zdobyte punkty przez miejscową drużynę na niewiele się zdały. Po serii mocnych serwów Francesci Ferretti włoska ekipa powiększyła przewagę do dziewięciu punktów (15:6), a prym w ataku wiodła niezawodna Senna Usic. Tak wysokie prowadzenie przyjezdnych sprawiło, że zawodniczki z Pesaro rozluźniły się przy stanie 24:15. MKS dzięki dwóm serwom Marzeny Wilczyńskiej oraz bloku Agaty Karczmarzewskiej – Pury zniwelował porażkę w tym secie do sześciu punktów. Atak Caroliny Costagrande sprawił, że Scavolini wygrało cały mecz 3:0.

Pomimo porażki 0:3 drużyna z Dąbrowy Górniczej pozostawiła po sobie dobre wrażenie prezentując momentami bardzo ciekawą i widowiskową siatkówkę. MKS awansował do kolejnej rundy rozgrywek i będzie czekał na kolejnego rywala w Lidze Mistrzyń.

MKS Dąbrowa Górnicza – Scavolini Pesaro 0:3
(23:25, 21:25, 19:25)