Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jerzy Strumiło: Pokazaliśmy charakter

Jerzy Strumiło: Pokazaliśmy charakter

W sobotnie popołudnie Trefl Gdańsk we własnej hali pokonał BBTS Bielsko-Biała - Nigdy nie jestem zadowolony jeśli przegrywamy. Wychodzimy na boisko aby wygrywać, a nie tylko zdobywać punkty - stwierdził po spotkaniu trener bielszczan, Przemysław Michalczyk.

Jego podopieczni zajmują aktualnie siódmą pozycję w tabeli, a do Avii Świdnik, która plasuje się na trzecim miejscu brakuje im dziewięciu oczek – Oczywiście punkt wywieziony z Gdańska jest bardzo cenny ale nas nie satysfakcjonuje. Ten mecz mogliśmy wygrać i powinniśmy byli to zrobić, wykorzystując słabość Trefla w dzisiejszym meczu, ale się nie udało – stwierdził Przemysław Michalczyk, który tak opisuje przyczyny porażki w Gdańsku – Brakuje nam cały czas chłodnej głowy w tych najważniejszych momentach, oceny sytuacji i selekcji tego, co powinniśmy zrobić w danym momencie. Niestety wykonujemy wszystko na odwrót. Można to zrzucać na młodość czy też inne rzeczy, ale musimy po prostu na nowo nauczyć się wygrywać i to jest dla nas najważniejsze. Chłopcy pokazali charakter, walczyli dzisiaj od samego początku aż do końca. Nie poddawali się w trudnych momentach i szkoda, że nie zamieniło się to w trzy punkty.

Faworyci awansu do PlusLigi nie byli zadowoleni ze swojej postawy w spotkaniu przeciwko BBTS-owi. Jak stwierdził trener Jerzy Strumiło Dzisiaj zawiodły niektóre czynniki np. atak. Ale pokazaliśmy charakter. Dwa sety przegraliśmy dosłownie na styku – Z opinią szkoleniowca zgadza się libero gdańszczan, Michał Żurek, który powiedział – Wydaje mi się, że spokojnie mogliśmy wygrać ten mecz 3:1. Myślę, że ta długa przerwa spowodowała, że mieliśmy problem z utrzymaniem stałego poziomu koncentracji. Cały czas falowaliśmy. W pewnych momentach przeciwnicy odjeżdzali nam za bardzo i nie byliśmy w stanie już ich dogonić. Ten czwarty set równie dobrze mógł zostać wygrany przez nasz zespół. Mogło być 3:1, ale niestety zabrakło nam tej koncentracji. Mecze po takich dłuższych przerwach zawsze są nerwowe.

Podczas nadchodzącej kolejki I ligi, Trefl Gdańsk na wyjeździe zmierzy się z Avią Świdnik. Poprzednie spotkanie po zaledwie trzech setach padło łupem podopiecznym trenera Strumiło. Obecnie jednak świdniczanie prezentują się znacznie lepiej niż w pierwszej fazie rozgrywek – Jeżeli mamy wygrać ligę i awansować, a taki mamy cel, to musimy wygrywać ze wszystkimi i to nie tylko u siebie. Myślę, ze będziemy faworytami tego spotkania. Jedziemy tam wygrać – zakończył Żurek.

źródło: inf. własna, treflsport.com