Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Mach: Nie ma sensu szukać dziury w całym

Jakub Mach: Nie ma sensu szukać dziury w całym

Faworyt do awansu do PlusLigi, Fart Kielce w miniony weekend pokonał znajdujących się w środku tabeli gorzowian - Spotkanie zdecydowanie nie ułożyło się po naszej myśli - stwierdził Jakub Mach, przyjmujący GTPS-u Gorzów Wielkopolski.

Praktycznie całe spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy od pierwszego gwizdka arbitra kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń – Spotkanie zdecydowanie nie ułożyło się po naszej myśli. Taki jest sport raz jest lepiej, a raz niestety gorzej. Muszę przyznać, że hala jest bardzo specyficzna – brakuje w niej punktów odniesienia, jest ogromna. Ale nie sensu szukać dziury w całym – ocenił Jakub Mach.

W pierwszej fazie rundy zasadniczej, GTPS był o krok od pokonania kielczan. Wtedy jednak sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło, o tym, że ten kto prowadzi i nie wygrywa w kolejnym secie, przegrywa ostatecznie 2:3. Jak stwierdził przyjmujący gorzowian – W poprzednim meczu mieliśmy kielczan na widelcu i spokojnie mogliśmy wygrać 3:0. Podczas rewanżu „Farciarze" prezentowali się o wiele lepiej niż w naszej hali. Mogę tylko pogratulować chłopakom z Kielc dobrego przygotowania, zagrywki i rozegrania.

Pomimo usilnych starań, w trzecim secie siatkarzom GTPS-u nie udało się odrobić strat dzielących ich od faworyzowanych rywali. Nie pomogły również zmiany, dokonane przez szkoleniowca, bowiem jego podopieczni zdobyli zaledwie osiemnaście oczek w ostatnim secie spotkania – Troszeczkę za późno zabraliśmy się za odrabianie strat. Zaczęliśmy grać dopiero, gdy mieliśmy na koncie dziesięciopunktową stratę. Taką przepaść naprawdę ciężko jest nadrobić… Chyba, że wejdzie na parkiet ktoś, kto jest w stanie zdobyć w krótkim czasie aż dziesięć punktów. Teraz musimy liczyć na to, że w kolejnych rywalizacjach o punkty ligowe będziemy wygrywać – uważa przyjmujący.

Fart Kielce już w swym pierwszym sezonie na zapleczu ekstraklasy ma spore szanse na awans do PlusLigi. Aktualnie zajmują on pierwszą pozycję w tabeli I ligi, a tuż za nimi plasuje się ubiegłoroczny spadkowicz – Trefl Gdańsk. Jakub Mach tak ocenia swojego ostatniego rywala – Kielczanie mają wszystko, co powinien mieć dobry zespół – atakującego, który kończy piłki oraz rozgrywającego, dzięki któremu wiele piłek dochodzi do ataku. Oczywiście pozostali zawodnicy również grają solidnie, nie popełniają błędów, mają dobre przyjęcie, zagrywkę. Wszystko jest tak, jak powinno być w dobrym zespole.