Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Ważne zwycięstwo złotoryjan

III liga: Ważne zwycięstwo złotoryjan

Po ubiegłotygodniowej porażce w Głogowie, przed trudnym zadaniem stanęli siatkarze REN-BUT-u. Kolejna przegrana oznaczać mogła spadek w dolne rejony tabeli, a sobotni przeciwnik był bardzo wymagający. Był nim, czwarty w tabeli, Dziekan Milicz.

Zaczęło się źle dla REN-BUT-u. Mocną zagrywką i skutecznym blokiem goście od razu na początku zdobyli kilkupunktową przewagę. Były to jednak dla nich „miłe złego początki". Złotoryjscy zawodnicy szybko wrócili do gry. Poprawili przyjęcie, udało im się „wstrzelić" z atakiem i cierpliwie, punkt po punkcie odrobili straty. W drugiej połowie seta byli lepsi w bloku i skuteczniejsi w zagrywce. Set zakończył się wygraną złotoryjan do 21.

Drugi set to niewielka, ale stała, przewaga drużyny REN-BUT-u. Jednak kilka błędów własnych w końcówce zadecydowało o sukcesie gości w tej części meczu. Trzecią odsłonę gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia – wychodziło wszystko – zagrywka, blok, atak. Przewaga wynosiła momentami 10 punktów. Goście zdołali odrobić kilka oczek w środkowej fazie seta, ale przegrali do 21.

Czwarta i ostatnia partia to zdecydowana dominacja złotoryjskich siatkarzy. Pewna wygrana do 18, a cały mecz z wynikiem 3:1 zakończył sobotnie zmagania pod siatką.

Ren-But Złotoryja – Dziekan Milicz 3:1
(25:21, 23:25, 25:21, 25:18)