Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Rumianki nie zwalniają tempa

I liga: Rumianki nie zwalniają tempa

Rumskie zawodniczki TPS-u w kolejnym meczu zgarnęły całą pulę. Tym razem podopieczne Jerzego Skrobeckiego na wyjeździe pokonały Sokół Chorzów 3:1 (25:22, 23:25, 25:13, 25:17). Tym samym rumianki poważnie umocniły się na fotelu wicelidera.

Seria cennych zwycięstw oraz układ podziału punktowego w pozostałych meczach spowodował, że rumskie dziewczęta są silnym wiceliderem i raczej z góry mogą spoglądać na resztę zespołów w tabeli. Trzeba podkreślić, że tak ogromnej przewagi rumskie siatkarki jeszcze nigdy nie miały. Od trzeciego miejsca TPS odskoczył już na dziewięć punktów, a do lidera traci tylko dwa oczka. Dość blisko do pierwszego w tabeli Treflu Sopot, ale to za sprawą tego, iż pomorski konkurent w minionej kolejce pauzował.

Do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze dużo czasu, bo aż siedem kolejek. Jednak już dziś wiadomo, że aktualne rozgrywki będą najlepszymi w historii. Takiego przebiegu siatkarskiego roku nikt się nie spodziewał, ale jeszcze w sierpniu ubiegłego roku trener Jerzy Skrobecki mówił, że celem jest zakończenie sezonu przynajmniej na czwartej lokacie w rozgrywkach I ligi.

Rumskie siatkarki w minioną sobotę rozpoczęły mecz na obiekcie Sokoła Chorzów dość niepewnie, zwyciężając pierwszego seta stanem 25:22, po czym drugiego w podobnym wyniku przegrały – 23:25. Kolejna część pojedynku okazała się być jednak przełomowa. Trzeci set zakończył się przy niezwykle dominującym wyniku 25:13. Zamykająca, czyli czwarta odsłona ponownie ukończona została przy stosunku punktowym wskazującym na potężną siłę przyjezdnych z Rumi – 25:17.

W najbliższy weekend rumskie zawodniczki pauzują, a następny mecz, tj. z zespołem PSPS Chemik Police grają u siebie. To spotkanie zaplanowano na sobotę 30 stycznia – początek o godz. 18:00. Jak zwykle wstęp na halę jest bezpłatny.

Sokół Chorzów – EC Wybrzeże TPS Rumia 1:3
(22:25, 25:23, 13:25, 17:25)