Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski nowym trenerem PTPS Piła

Adam Grabowski nowym trenerem PTPS Piła

fot. archiwum

Adam Grabowski będzie nowym trenerem siatkarek PTPS Piła. W roli pierwszego szkoleniowca wielkopolskiej drużyny zadebiutuje w sobotnim meczu z Muszynianką. W dwóch potyczkach ze Stalą Mielec PTPS poprowadził Mirosław Zawieracz.

W piątek pilski klub rozstał się z dotychczasowym opiekunem zespołu – Wojciechem Lalkiem. Powodem były słabe wyniki uzyskiwane w rozgrywkach ligowych oraz fatalny występ w spotkaniach Pucharu CEV z rumuńskim Volei 2004 Tomis Konstanca. W dwóch potyczkach ze Stalą Mielec ekipę z Grodu Staszica poprowadził dotychczasowy asystent – Mirosław Zawieracz.

W kolejnych, zawodniczki PTPS będą już występować pod okiem Adama Grabowskiego.Właśnie wracam ze skróconego urlopu, aby w środę pojawić się na pierwszych zajęciach z drużyną – potwierdza nowy trener brązowych medalistek poprzedniego sezonu. Trzecie miejsce w rozgrywkach 2008/2009 było zresztą w części także jego zasługą. Pracował wówczas jako asystent Jerzego Matlaka. Obaj z Piłą pożegnali się ze względu na pracę z kobiecą reprezentacją. – Zespół jest mi dobrze znany, choć oczywiście znajduje się w nim parę nowych nazwisk. Obejrzę na pewno zapis ostatnich spotkań ligowych, no i przede wszystkim zobaczę je na treningach. Uważam, że w dziewczynach jest potencjał na wyższe miejsce w tabeli, tylko trzeba go wydobyć. Poza tym, jeśli się przejmuje zespół, to po to, żeby iść w górę – mówi Grabowski.

Co ciekawe propozycję powrotu do Piły otrzymał on już w grudniu. Wówczas jednak dotyczyła ona posady asystenta Wojciecha Lalka. – Podziękowałem, bo przypuszczałem, co się święci. Po miesiącu zapewne zastąpiłbym go w roli "pierwszego". A ponieważ jesteśmy kolegami, to w taki sposób nie chciałem przejmować zespołu. Jeśli już, to od razu jako pierwszy trener – wyjaśnia Grabowski, który może na pewno także liczyć na wsparcie… Jerzego Matlaka. Były szkoleniowiec siatkarek z Piły, a obecnie trener kobiecej reprezentacji wciąż mocno bowiem czuje się związany z tą drużyną.Więcej w serwisie:

 

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved