Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 13. kolejki Serie A kobiet

Strefowe podsumowanie 13. kolejki Serie A kobiet

fot. archiwum

Trzynasta kolejka Serie A kobiet, okazała się szczęśliwa dla Katarzyny Skowrońskiej - Dolaty i Anny Podolec, bowiem ich drużyny odniosły wysokie zwycięstwa na własnych parkietach. Dodatkowo, Scavolini Pesaro, pewniej może czuć się w fotelu lidera.

Pojedynek Scavolini Pesaro z Florens Castellana Grotte miał zdecydowanego faworyta, którym był zespół z Katarzyną Skowrońską – Dolatą w składzie. Spotkanie przebiegało bez niespodzianek, bowiem niemal od pierwszego gwizdka arbitra „Kolibry" przejęły kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń, dzięki czemu odprawiły rywalki po nieco ponad godzinie walki. Drużyna reprezentantki Polski, posiada już pięciopunktową przewagę w tabeli nad zespołami zajmującymi drugą i trzecią lokatę. Więcej o tym spotkaniu można przeczytać tutaj.

Scavolini Pesaro – Cgf Recycle Florens Castellana Grotte 3:0
(25:23, 25:17, 25:12)

Znacznie bardziej zacięty był pojedynek Anny Podolec z Joanną Kaczor. Zwycięzca spotkania wyłoniony został po rozegraniu czterech setów, z których tylko pierwszy padł łupem siatkarek z Piacenzy. W pozostałych górą był Asystel, czego skutkiem była kolejna strata punktów przez koleżanki Joanny Kaczor. Sytuacja RebecciLupa Piacenza na pewno nie jest powodem do radości dla atakującej reprezentacji Polski, bowiem drużyna w której występuje nadal nie przekroczyła granicy dziesięciu oczek zdobytych w lidze. Więcej o tym spotkaniu można przeczytać tutaj.

Asystel Novara – RebecchiLupa Piacenza 3:1
(19:25, 25:22, 25:22, 25:23)

Bez wątpienia hitem trzynastej kolejki Serie A było starcie MC-Carnaghi Villa Cortese z Foppapedretti Bergamo. Zespoły sąsiadujące w tabeli włoskiej ekstraklasy, zaprezentowały jednak w niedzielę na zupełnie innych poziomach, co szczególnie dało się zauważyć w pierwszym i trzecim secie. Najbardziej zacięta była odsłona druga, w której to praktycznie od pierwszej piłki trwała wyrównana walka, która zakończyła się dopiero przy stanie 32:30. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały wówczas siatkarki Villa Cortese, które pewnie zwyciężyły już w partii kolejnej.

Katarzyna Gujska, występująca w szeregach Foppapedretti Bergamo pojawiła się na chwilę w pierwszej odsłonie, a trzecią rozpoczęła w wyjściowej szóstce. Najmocniejszym ogniwem w jej zespole była Christiane Furst, która wywalczyła siedemnaście oczek dla drużyny i prezentowała wysoką, bo 76 % skuteczność w ataku. Po drugiej stronie siatki królowały dwie siatkarki – Taismary Aguero (21 pkt.) oraz Aurea Cruz (18 pkt.). Ta druga dołożyła do tego bardzo pewne przyjęcie (76 % efektywności).

MC-Carnaghi Villa Cortese – Foppapedretti Bergamo 3:0
(25:20, 32:30, 25:20)

Pomimo tego, że spotkanie w Conegliano trwało zaledwie trzy sety, było ono bardzo emocjonujące. Zoppas Industries Conegliano zajmuje obecnie ostatnią pozycję w tabeli i jest w podobnej sytuacji do drużyny Joanny Kaczor, bowiem nadal posiada zaledwie dziewięć oczek na swoim koncie. Siatkarki Yamamay Busto Arsizo mają zaś pewną pozycję w środku tabeli. Różnica ta nie była jednak dostrzegalna na boisku, bowiem odbywa zespoły zaprezentowały się podobnie praktycznie we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Losy każdego z setów ważyły się praktycznie do ostatnich piłek, a o zwycięstwach siatkarek Busto Arsizo przesądziła znacznie lepsza koncentracja w końcowych fragmentach odsłon.

Obydwa zespoły w przeciwieństwie do wysokiej dokładności przyjęcia, słabo zaprezentowały się w ataku, o czym świadczyć może niewiele ponad trzydziestoprocentowa skuteczność każdego z nich. Atak po stronie zarówno gospodyń niedzielnego pojedynku, jak i siatkarek przyjezdnych rozkładał się równomiernie. W szeregach zespołu z Conegliano najwięcej punktów zdobywały Jovana Brakocevic (11 oczek), Elisa Manzano (10) i Mary Wilson (9). Wśród siatkarek Yamamy Busto Arsizio zaś Lucia Crisanti (13 pkt.), Helena Havelkova (13) i Barbara DeLuca (10).

Zoppas Industries Conegliano – Yamamy Busto Arsizio 0:3
(24:26, 24:26, 23:25)

Spotkanie drugiego z piątym zespołem tabeli do emocjonujących nie należało. O ile w pierwszym i trzecim secie można mówić o wyrównanej walce do drugiej przerwy technicznej, to drugi set był srogą lekcją siatkówki, jaką siatkarki z Jesi wymierzyły Urbino Volley.

Najmocniejszym punktem Monte Schiavo Jesi była Heather Brown, która zdobyła piętnaście punktów i zaprezentowała 59 % skuteczności w ataku. Wspomagała ją zdobywczynie jedenastu oczek – Chiara Negrini. Po przeciwnej stronie siatki liderkami zespołu były Aneta Havlickova (14 oczek) i Chiara Di Iulio (13).

Monte Schiavo Jesi – Chateau d’Ax Urbino Volley 3:0
(25:21, 25:15, 25:21)

Najdłuższym spotkaniem trzynastej kolejki Serie A był niewątpliwie pojedynek Riso Scotti Pavia z Desparem Perugia. Trwający blisko dwie godziny mecz zakończył się zwycięstwem tych drugich. Siatkarki z Perugii pomimo tego, ze przegrywały 1:2, w kolejnych dwóch odsłonach przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, a w tie-breaku pozwoliły swym rywalkom na zdobycie zaledwie dwóch punktów. Dzięki temu zwycięstwu, Despar mógł powiększyć swoja przewagę w tabeli nad niedzielnym rywalem do trzech oczek .

Najmocniejszym punktem Riso Scotti Pavia była Hanka Pochale, która wywalczyła siedemnaście punktów, a do tego dołożyła aż 86% dokładności przyjęcia. Tle samo punktów wywalczyła Amaranta Fernandez, a o dwa mniej Tereza Matuszkova. Niekwestionowaną liderką wśród siatkarek Desparu była zaś Elitsa Vasieleva, która zapisała na koncie zespołu dwadzieścia cztery punkty. Na uwage zasługuje również postawa przyjmującej Riikki Lethonen, która zdobyła szesnaście punktów oraz zaprezentowała się rewelacyjnie w przyjęciu (93% pozytywnego i aż 73 % perfekcyjnego).

Riso Scotti Pavia – Despar Perugia 2:3
(22:25, 29:27, 23:25, 19:25, 2:15)

Zobacz również:
Wyniki 13. kolejki i tabela Serie A kobiet.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved