Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki Politechniki Radomskiej wracają w dobrych humorach

Siatkarki Politechniki Radomskiej wracają w dobrych humorach

fot. archiwum

Siatkarki Politechniki Radomskiej nie miały najmniejszych kłopotów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa w rozgrywkach II ligi. W rozegranym awansem meczu podopieczne Aleksandra Klimczyka w trzech setach pokonały AZS BTPS Białystok.

Akademiczki, które w sobotę rozegrały spotkanie w Elblągu, do stolicy Podlasia dotarły dopiero o trzeciej nad ranem. Mimo "zarwanej" nocy i zmęczenia nie miały najmniejszych kłopotów z pokonaniem zespołu z Białegostoku. – Tylko w pierwszym secie mecz miał w miarę wyrównany przebieg. Najwyraźniej zawodniczki potrzebowały nieco czasu, aby wejść w odpowiedni rytm – podkreśla Krzysztof Białczak, drugi trener drużyny Politechniki. W dwóch pozostałych setach miał już jednostronny przebieg. – Właściwie była to gra bez historii – zapewnia szkoleniowiec. W porównaniu do sobotniego pojedynku trenerzy zmienili ustawienie. – Na libero tym razem zagrała Lachowska. Na jej pozycji zaprezentowała się Sekutowska, w "szóstce" wybiegła również Pasieczna – podkreśla Krzysztof Białczak.

Imponująco wygląda wygrana w trzecim secie, którego przyjezdne wygrały do 5! – Trafiliśmy na młody zespół i stąd takie różnice punktowe, szczególnie w ostatnim secie – przyznał Aleksander Klimczyk, trener radomianek. Dzięki wygranej, na dwie kolejki przed końcem II rundy, siatkarki Politechniki zapewniły sobie miejsce w play-off. Dla białostocczanek mecz ten był ostatnim w rundzie rewanżowej (siatkarki z Białegostoku rozegrały już awansem mecze z dwóch ostatnich kolejek).

Siatkarki z Białegostoku w miniony weekend rozegrały również spotkanie z akademickim zespołem AWF Warszawa. Mecz ten również zakończył się porażką podopiecznych Sebastiana Grzegorka. Tym samym białostoczanki zakończyły tegoroczną rundę zasadniczą II ligi kobiet nie zdobywając ani jednego punktu.AZS AWF Warszawa – AZS BTPS Białystok 3:1
(21:19, 25:21, 23:25, 25:15)

AZS BTPS Białystok – AZS Politechnika Radomska 0:3
(22:25, 11:25, 5:25)

Składy drużyn:
Politechnika: Nadziałek, Walczak, Jaroszek, Pasieczna, Sekutowska, Kucharska, Lachowska (libero) oraz Dobosz, Cieplak.

Zobacz również:
Tabela i wyniki 17. kolejki 3. grupy II ligi kobiet

 

źródło: Dziennik Gazeta Prawna, inf. własna, SportRadom.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved