Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Podsumowanie IX kolejki Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Podsumowanie IX kolejki Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 16 stycznia 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się IX kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

W ekstraklasie kobiet najbardziej ciekawie zapowiadał się mecz pomiędzy Dream Team a Volleydolls, którego wynik miał w znaczący sposób decydować o zajęciu czwartego miejsca, premiowanego udziałem w finałach play-off. Ku zaskoczeniu kibiców niezwykle łatwe zwycięstwo 3:0 odniosła drużyna Dream Team. W pozostałych spotkaniach pewne zwycięstwa odniosły prowadzące w tabeli TKKF Dzikusy I (3:0 z Jutrzenką) i Lider (3:0 z Lejdis).

W ekstraklasie mężczyzn duża niespodzianka. Zajmujący drugie miejsce w tabeli Lozamet po niezwykle emocjonującym meczu uległ drużynie Fantom (2:3). To zwycięstwo beniaminka pozwoliło mu utrzymać się w grupie zespołów walczących o pozycje medalowe. W pozostałych spotkaniach lider TKKF Dzikusy pewnie pokonał PGE ŁZE S.A. (3:0), a w meczu ubiegłorocznych potęg, Superata wygrała z LUKS Sokół Rzgów (3:0).

W I lidze mężczyzn „drugi oddech" złapała Dalkia Łódź, która odniosła już drugie z rzędu zwycięstwo (3:1 z Bejłoczem) i zachowała realne szanse nawet na awans do pierwszej czwórki.W II lidze mężczyzn straty punktów przez Easy (zaledwie 3:2 z Energeo) oraz AMC (1:3 z Bruklandem) skrzętnie wykorzystała Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania, która po zwycięstwie 3:0 z drużyną ZWiK powróciła na trzecie miejsce w tabeli.

W III lidze mężczyzn w meczu na szczycie Izba Celna pokonała Dirty Dozen (3:2). Spotkanie miało niezwykle emocjonujący przebieg, a piąty set zakończył się wynikiem 20:18! Wynik tego meczu spowodował, że oba zespoły prowadzą w tabeli z taką samą ilością punktów.

Organizatorzy zapraszają na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 22.01.2010 (sobota) w godzinach 9:00-15:00 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

 

Wyniki IX kolejki:

Ekstraklasa kobiet:

TKKF Dzikusy K I – Jutrzenka 3:0
Dream Team – Volleydolls 3:0
Lider – Lejdis 3:0

Ekstraklasa mężczyzn:

LUKS Sokół Rzgów I – Superata 0:3
PGE ŁZE S.A. – TKKF Dzikusy 0:3
Fantom – Lozamet 3:2

I liga mężczyzn:

Dalkia – Bejłocz 3:1
Iskra – Filar Pajszczyk Co. 2:3

II liga mężczyzn:

SWSPiZ – ZWiK 3:0
Easy – Energeo 3:2
Brukland – AMC 3:1
Piwożłopy – Volley Team 3:1

III liga mężczyzn:

Dell – LUKS Sokół Rzgów II 3:2
Izba Celna – Dirty Dozen 3:2
Delecta – Bytnarówka 29 LO 3:1
Smartszop Boyz – Frontica 3:1
Blachy Pruszyński VT – Pickup Diablo 2:3

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved