Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Plebiscyt Strefy Siatkówki

Plebiscyt Strefy Siatkówki

fot. archiwum

Już po raz czwarty w historii ogłaszamy Plebiscyt Strefy Siatkówki. Tym razem wybierać będziemy najlepszych w 2009r., ale nie tylko... Głosować w zabawie można przez najbliższy tydzień, a wyniki poznamy pod koniec stycznia.

Rosnąca z roku na rok popularność naszego Plebiscytu sprawiła, że po raz kolejny postanowiliśmy rozszerzyć zabawę o dodatkową kategorię. Wychodząc naprzeciw sugestiom i oczekiwaniom Czytelników, obok najlepszych polskich siatkarek i siatkarzy, będzie można wybrać „najlepszą polską parę w siatkówce plażowej”. Miniony rok był niezwykle udany dla polskich „plażowiczów”, którzy niejednokrotnie z ważnych, światowych turniejów przywozili medale. W tej kategorii postanowiliśmy zrobić wyjątek i doceniając wysiłek siatkarek i siatkarzy plażowych, przedstawiamy Czytelnikom aż dziewięć propozycji. W pozostałych, w gronie redakcyjnym wybraliśmy sześć kandydatur nominowanych w kategoriach: * Najlepszy polski siatkarz 2009 roku
* Najlepsza polska siatkarka 2009 roku
* Najlepszy zagraniczny siatkarz 2009 roku grający w Polsce
* Najlepsza zagraniczna siatkarka 2009 roku grająca w Polsce
* Największe objawienie 2009 roku
* Najlepszy trener w Polsce w 2009 roku
* Najlepszy działacz 2009 roku
* Największe rozczarowanie 2009 roku

Swoje głosy można oddawać do 24 stycznia za pomocą formularza umieszczonego na stronie Strefy Siatkówki. Wyniki podamy pod koniec miesiąca. Nasze kandydatury:

NAJLEPSZY POLSKI SIATKARZ 2009 ROKUMichał Bąkiewicz – Przyjmujący bełchatowian to już nie „najlepszy rezerwowy świata”, czy „as w rękawie trenerów Skry i reprezentacji Polski”. Swoją postawą i charyzmą pokazał, że można na niego stawiać. Bez niego o sukces podczas wrześniowych mistrzostw Europy byłoby niezmiernie trudno.

Piotr Gruszka – Po podpisaniu kontraktu z tureckim ArkasSporem Izmir wielu wróżyło mu siatkarską emeryturę. Nic z tego. Wygrana w finale Challenge Cup z Jastrzębskim Węglem, złoto mistrzostw Europy, w końcu tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw Starego Kontynentu pokazują, że zawodnik bydgoskiej Delecty nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Jakub Jarosz – Przed dłuższą część sezonu filar bełchatowskiej Skry. Bardzo udanie zaprezentował się w zeszłorocznych rozgrywkach Ligi Światowej, a także na mistrzostwach Europy. W tym sezonie już jako zawodnik ZAKSY regularnie kolekcjonuje statuetki MVP spotkań PlusLigi.

Bartosz Kurek – „Polski wieżowiec” udowodnił, że mimo młodego wieku można zostać sztandarową postacią nie tylko klubu, ale i reprezentacji. Kapitalne warunki fizyczne, olbrzymi talent oraz wrodzona skromność, to w jego przypadku mieszanka wybuchowa. Pierwsza „eksplozja” nastąpiła w Turcji, czekamy na następną… Nominowany również w kategorii największe objawienie 2009r.

Michał Ruciak – Wiele wody upłynęło w rzece zanim talent tego niewysokiego przyjmującego zabłysnął pełnym blaskiem. Świetne przyjęcie i dynamika to główne atuty popularnego „Druteva”. Zaufanie, jakim został obdarzony przez trenera Stelmacha zaprocentowało również powołaniem do kadry reprezentacji Polski.

Paweł Zagumny – Pomimo nieudanego sezonu klubowego w barwach AZS-u UWM Olsztyn potrafił się zmobilizować i poprowadzić grę naszej reprezentacji na mistrzostwach Europy. Klasa sama w sobie. Tytuł najlepszego rozgrywającego tureckiego turnieju był dla niego wisienką na torcie.

NAJLEPSZA POLSKA SIATKARKA 2009 ROKU

Anna Barańska –  Kapitan reprezentacji Polski, która zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy. Rok 2009 to również jej triumf w Pucharze Polski i wicemistrzostwo kraju z Aluprofem Bielsko-Biała. Podstawowa zawodniczka w swoim klubie jak i w reprezentacji.

Agnieszka Bednarek-Kasza – Jej talent wybuchł w minionym roku z wielką siłą. Najpierw została najlepszą blokująca turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Świata, później wywalczyła z reprezentacją medal mistrzostw Europy i została na tej imprezie najskuteczniej zagrywającą zawodniczką. Po wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Polski z Piły przeniosła się do Muszyny, gdzie jest podstawową zawodniczką mistrzyń kraju.
Aleksandra Jagieło – czterokrotna mistrzyni Polski, dwukrotna mistrzyni Europy wciąż zachwyca swoją formą. Zarówno w barwach Muszynianki, jak i w reprezentacji Polski imponuje walecznością. Gdy drużynie nie idzie, potrafi poderwać koleżanki do walki, tak jak robiła to na ostatnich, zakończonych medalem mistrzostwach Europy.

Joanna Kaczor – Jeszcze nie tak dawno nie słyszało o niej wielu kibiców siatkówki. Po powrocie z USA zdobyła w ubiegłym sezonie mistrzostwo Polski z Muszynianką i wyjechała grać w lidze włoskiej. Jedna z najskuteczniejszych zawodniczek reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy.

Milena Sadurek-Mikołajczyk – Rozgrywająca brązowych medalistek mistrzostw Europy. Na najniższym stopniu podium stanęła również podczas  mistrzostw Polski z zespołem Farmutilu Piła. W przerwie międzysezonowej wyjechała do Rumunii, gdzie kieruje grą Metalu Galati, występującego w Lidze Mistrzyń Metalu Galati.

Mariola Zenik – Libero mistrzyń Polski i brązowych medalistek mistrzostw Europy. W 2009 roku wybrana najlepiej broniącą zawodniczką finałowego turnieju Pucharu Polski oraz najlepszą libero i broniącą turnieju kwalifikacyjnego do MŚ. Na swojej pozycji nie ma konkurencji w Polsce.

NAJLEPSZA POLSKA PARA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ W 2009 ROKU

Monika Brzostek/Kinga Kołosińska – Mistrzynie świata U-21. Co prawda na co dzień nie grają ze sobą. W takim składzie wystąpiły tylko raz, na turnieju w Anglii, skąd przywiozły złoty medal.

Renata Bekier/Daria Paszek – Młode zawodniczki, które również nie tworzą stałej pary. Mimo to wywalczyły brąz na mistrzostwach Europy U-20, co jest ich największym, życiowym sukcesem.

Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel – Pomimo ciągłych urazów ostatni sezon muszą zaliczyć do udanych. Zajęli 5. miejsce na corocznych mistrzostwach Europy organizowanych przez CEV. Zagrali w ćwierćfinale turnieju World Tour w Starych Jabłonkach, a także spełnili jedno ze swoich marzeń – zostali mistrzami Polski. Aktualnie zajmują 26. miejsce w rankingu FIVB, a w Europie 7.

Piotr Kantor/Bartosz Łosiak –  Absolutne odkrycie roku. Ci siedemnastoletni chłopcy zostali mistrzami Europy U-18. Oprócz tego do ich największych sukcesów można zaliczyć zwycięstwo w Ustce w ramach mistrzostw Polski Beach Ball Tour. Wygrali również mistrzostwa Polski kadetów i juniorów. Stawiają pierwsze kroki w World Tour. Chwaleni przez CEV.

Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz – Młoda polska para z roku na rok robi coraz większe postępy. W 2009 zdobyli mistrzostwo świata U-21 w Blackpool, a Kądzioła został najlepszym graczem tego turnieju. Na mistrzostwach Europy U-23 stanęli tuż pod podium, zajmując 4. miejsce w turnieju. Liczne występy w turniejach World Tour pozwoliły sklasyfikować tę parę na 33. miejscu na świecie.

Kinga Kołosińska/Beata Gałek – Para stworzona specjalnie na mistrzostwa Europy U-20. Pomimo niedługich, wspólnych treningów, na tej imprezie zdobyły srebrny medal.

Karolina Sowała/Monika Brzostek – Mistrzynie Polski. Spełniło się ich marzenie i pomimo napiętego kalendarza i absencji na kilku turniejach Simplus Cup wygrały najważniejszy – finał w Giżycku. Coraz lepiej idzie im również na arenie międzynarodowej. Na World Tour w Aland zajęły 13. miejsce

Katarzyna Urban/Joanna Wiatr –  Od kilku lat czołowe reprezentantki Polski. Wielu może uważać, że miniony sezon nie był dla nich udany, z czym można polemizować. Na mistrzostwach Europy U-23 było bardzo blisko brązowego medalu, jednak pech chciał, że zajęły "tylko i aż" czwarte miejsce. Oprócz tego znakomicie spisywały się w turniejach z cyklu Simplus Cup, a w finale zajęły drugą lokatę.

Damian Wojtasik/Marek Leźnicki – Kolejna przyszłościowa para dla polskiej plażówki. Tylko w tym roku zdobyli złoto na mistrzostwach świata U-20. Zajęli również 9. miejsce na MŚ U-21, które nie są ich docelową grupą rozgrywkową.

NAJLEPSZY ZAGRANICZNY SIATKARZ 2009 ROKU GRAJĄCY W POLSCE

Aleh Akhrem – Po ubiegłorocznym finale Ligi Mistrzów w Pradze Białorusin na brak ofert narzekać nie mógł. Zdecydował się na grę w Rzeszowie szybko zjednując sobie miejscową publiczność. Jest mocnym punktem Resovii zarówno w przyjęciu, jak i grze ofensywnej. Gdy ma dzień zespół z Podkarpacia potrafi wygrywać mecz za meczem, z kolei, gdy mu nie idzie, nie idzie też całej drużynie. Akhrem bez wątpienia jest jedną z rewelacji PlusLigi w tym sezonie.

Stephane Antiga – Kapitan reprezentacji Francji, srebrny medalista ostatnich mistrzostw Europy, zdobywca mistrzostwa oraz Pucharu Polski. Gracz kompletny, na którym ciąży odpowiedzialność w najtrudniejszych momentach. Zawodnik, od którego młodsi powinni się uczyć profesjonalizmu.

Iurij Gladyr –  To właśnie w 2009 talent ciągle młodego Ukraińca rozbłysnął pełnym blaskiem. Zaowocowało to natychmiastowym transferem do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Charyzmatyczny i waleczny gracz jest ostoją swojej reprezentacji oraz Kędzierzyna. Przykład Gladyra pokazuje, że także nikomu nieznani obcokrajowcy mogą zrobić wielką karierę w naszej lidze.

Michal Masny –  Po stosunkowo udanych mistrzostwach Europy dla słowackiej reprezentacji, przyszła kolej na ligowe rozgrywki. O tym co potrafi ten niezbyt wysoki gracz powiedziano już bardzo dużo. Jeszcze więcej można powiedzieć jakie jest znaczenie tego zawodnika w kędzierzyńskiej drużynie. Jego spryt i doświadczenie są nieocenione dla zespołu Krzysztofa Stelmacha.

Mikko Oivanen – Kolejny zawodnik Asseco Resovii Rzeszów w tej kategorii. Sprowadzony rok temu Fin był jak to określano "inwestycją w przyszłość". Swoją grą odwdzięcza się za zaufanie jakim obdarzyli go działacze jak i serbski trener. Nie schodzi poniżej pewnego, wysokiego poziomu. Jedyne, co można mu zarzucić to zbyt rzadki uśmiech.

Guillaume Samica –  Popularny "Samik" zaliczył udany sezon w barwach Jastrzębskiego Węgla. Jego zwieńczeniem było wicemistrzostwo Europy zdobyte w Turcji. Należy żałować, że nie udało się zatrzymać gracza tego formatu w polskiej lidze.

NAJLEPSZA ZAGRANICZNA SIATKARKA 2009 ROKU GRAJĄCA W POLSCE

Alena Hendzel – Środkowa Farmutilu Piła po sezonie zakończonym zdobyciem brązowego medalu mistrzostw Polski przeniosła się do rosyjskiej Superligi. Jedna z najlepszych zagranicznych środkowych, jakie kiedykolwiek występowały w Polsce.

Helena Horka – Czeska atakująca Aluprofu Bielsko-Biała już trzeci sezon występuje na parkietach polskiej ekstraklasy. Prezentuje niezwykle równy poziom i potrafi pociągnąć grę swojej drużyny w trudnych momentach.

Ivana Plchotova –  Złota medalistka mistrzostw Polski w barwach Muszynianki. Po zakończonym sezonie przeniosła się do Rumunii i jest teraz podstawową zawodniczką Tomisu Constanta. Wielokrotna reprezentantka Czech.

Julia Sheluhina –  Jeszcze na początku ubiegłego roku występowała na parkietach I ligi w barwach Budowlanych Łódź, z którą to drużyną awansowała do ekstraklasy. Ukrainka jest podstawową zawodniczką swojej drużyny, wzbudzając respekt na środku siatki wśród bardziej utytułowanych przeciwniczek.

Monika Smak – Rozgrywająca ze Słowacji jest jedną z głównych przyczyn, dzięki którym zespół Centrostalu wciąż utrzymuje się w czołówce PlusLigi Kobiet. Wróciła do siatkówki po urlopie macierzyńskim z niezłym skutkiem i znów jest jedna z najbardziej wartościowych rozgrywających polskiej ekstraklasy.

Michaela Teixeira – Brazylijska przyjmująca zdobyła w 2009 roku brązowy medal mistrzostw Polski z Farmutilem Piła, gdzie była podstawowa zawodniczką. Po sezonie przeniosła się do Łodzi. Początkowo nie mogła odnaleźć się w nowym zespole, jednak już pod koniec roku imponowała swoją formą pomagając łodziankom w odniesieniu kilku ważnych ligowych zwycięstw.

SIATKARSKIE OBJAWIENIE 2009 ROKU

J akub Jarosz – Pod nieobecność Mariusza Wlazłego to na nim ciążył atak w zespole mistrzów Polski, w którym nie zawiódł, tak jak nie zwiódł w reprezentacji. Na mistrzostwa Europy pojechał jako zmiennik Piotra Gruszki. Od jesieni filar ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Nominowany również w kategorii najlepszy polski siatkarz 2009r.

Bartosz Kurek – Młody przyjmujący bełchatowskiej Skry dobrze znany jest na ligowych parkietach. W minionym sezonie reprezentacyjnym jego talent wybuchnął ze zdwojoną siłą. W kadrze Daniela Castellaniego jeden z podstawowych zawodników, którzy jesienią z Turcji przywieźli złoty medal mistrzostw Europy. Nominowany również w kategorii najlepszy polski siatkarz 2009r.

Joanna Kaczor –  Już na początku swojej reprezentacyjnej kariery została postawiona przez Jerzego Matlaka przed wielkim wyzwaniem. W obliczu plagi kontuzji pozostała jedyną, sprawną atakującą. W rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy nie mogła zawieść. I choć w World Grand Prix z jej dyspozycją bywało różnie, podczas mistrzostw Starego Kontynentu nie zawiodła i była pewnym punktem w ataku. Nominowana również w kategorii najlepsza polska siatkarka 2009r.

Dawid Konarski – Ten dwudziestolatek został okrzyknięty jednym z największych odkryć w rozgrywkach PlusLigi w zeszłym sezonie. W pierwszym składzie bydgoskiej Delecty znalazł się pod nieobecność kontuzjowanego Krzysztofa Janczaka. Mimo że na siatkarskich parkietach czeka go jeszcze długa nauka, ostatni rok miał bardzo udany.

Sylwia Wojcieska – Gdy młoda środkowa przechodziła z pierwszoligowej Wisły Kraków do Kalisza, ówczesnego mistrza Polski, złośliwi mówili, że zamieniła I-ligową ławkę na ławkę w ekstraklasie. Szybko, w obliczu problemów finansowych drużyny i odejściu czołowych zawodniczek, przyszło jej pełnić rolę szóstkowej zawodniczki. Z powierzonego zadania wywiązała się znakomicie, zapisując w ubiegłym sezonie na swoim koncie najwięcej bloków spośród wszystkich zawodniczek PlusLigi. Po przeprowadzce do Mielca nadal prowadzi w rankingu najskuteczniejszych blokujących oraz zajmuje drugie miejsce w wśród najczęściej punktujących blokiem zawodniczek. Rok 2009 z pewnością był dla niej rokiem przełomowym.

Paweł Zatorski – To już kolejny sezon, gdy przyjęcie akademików spod Jasnej Góry w głównej mierze opiera się na tym zawodniku. Powoli zaczyna pukać do bram pierwszej reprezentacji. Przez wielu uznawany jest za następcę w kadrze Krzysztofa Ignaczaka i Piotra Gacka. Jego talent docenił również Daniel Castellani zabierając Zatorskiego na kilka spotkań Ligi Światowej.

NAJLEPSZY TRENER W POLSCE 2009 ROKU

Daniel Castellani – W kraju Argentyńczyk ze Skrą Bełchatów zdobył wszystko co było do zdobycia. Pod jego wodzą bełchatowianie trzykrotnie sięgali po mistrzowski tytuł, dwa razy zdobywali też Puchar Polski. Na początku roku Castellani objął posadę szkoleniowca męskiej reprezentacji Polski. Na rezultaty jego pracy wystarczyło poczekać raptem tylko kilka miesięcy…

Duet trenerski Jerzy Matlak, Piotr Makowski – Jerzy Matlak zanim objął posadę trenera polskiej reprezentacji, z PTPS-em Piła wygrał bój o trzecie miejsce PlusLigi Kobiet z zespołem prowadzonym przez Piotra Makowskiego. Po sezonie ligowym obaj trenerzy wspólnie pracowali już na jedno konto, konto reprezentacji Polski. W obliczu problemów rodzinnych Jerzego Matlaka jego asystent poprowadził nasze panie po brąz mistrzostw Europy.

Radosław Panas – W zeszłym roku po raz kolejny udowodnił, że potrafi utrzeć nosa najlepszym zespołom w Europie. Wraz z Krzysztofem Stelmachem pomagał Danielowi Castelaniemu w przygotowaniach reprezentacji do mistrzostw Starego Kontynentu. Latem, ku zaskoczeniu kibiców, spod Jasnej Góry przeniósł się do Warszawy.

Bogdan Serwiński – Człowiek – orkiestra z zespole Muszynianki. Polskim kibicom dał się poznać jako wybitny organizator i trener. W poprzednim sezonie obronił mistrzowski tytuł i po raz pierwszy w historii klubu sięgnął po Superpuchar kobiet. W minionym sezonie szturm „Mineralnych” na Final Four, w II rundzie play-off zatrzymał turecki Eczacibasi Stambuł.

Krzysztof Stelmach – Przed rokiem głosami czytelników Strefy Siatkówki wybrany siatkarskim objawieniem roku. Trener kędzierzyńskiej ZAKSY, która pod jego wodzą po kilku latach nieobecności wraca na europejskie salony. Jego umiejętności docenił także Daniel Castelani proponując mu posadę asystenta w polskiej reprezentacji.

Trenerzy polskich par w siatkówce plażowej – Ubiegły sezon był niezwykle udany dla polskich par w siatkówce plażowej. Trudno nie docenić tu zasług szkoleniowców. Violetta Bakoś i Michał Szczytowicz to trenerzy naszych dziewcząt. Psychologowie, trenerzy, przyjaciele w jednej osobie. Na każdym kroku siatkarki podkreślały ich jakże istotną rolę. Na podium mistrzostw Polski znalazły się trzy pary, którymi opiekuje się Szczytowicz. Andrzej Piotrowski i Sławomir Robert to twórcy sukcesów męskich par plażowych. Piotrowski trenuje drużyny młodzieżowe, a Robert odpowiedzialny jest za seniorów. Są zawsze i wszędzie z naszymi pomagając im w przygotowaniach.

NAJLEPSZY DZIAŁACZ 2009 ROKU

Działacze Organiki Budowlanych Łódź – W ostatnich latach na próżno szukać łódzkich klubów na siatkarskiej mapie Polski. Zmienili to działacze Organiki Budowlanych Łódź, którzy w tym sezonie wprowadzili klub na salony PlusLigi Kobiet.

Zdzisław Grodecki – W poprzednim sezonie wiceprezes i dyrektor sportowy Jastrzębskiego Węgla, a od jesieni samodzielnie prowadzi zespół z Górnego Śląska. Konsekwentny, znany z przemyślanych i niekonwencjonalnych rozwiązań. Wielokrotnie udowodnił, że niemożliwe jest możliwe za sprawą głośnych i zaskakujących transferów. Tuż przed rozpoczęciem sezonu całkowicie odmienił wizerunek klubu, jak i jego politykę medialną.

Kazimierz Pietrzyk –  „Zagraj, zagraj jak za dawnych lat” – to jedna z piosenek kędzierzyńskich kibiców. Prezes Pietrzyk stoi na najlepszej drodze do realizacji marzeń sympatyków ZAKSY. Od kilku sezonów odbudowuje potęgę dawnego Mostostalu, a trener Stelmach wydaje się być najlepszym gwarantem jego celów.

Telewizja Polsat – Na pierwszy rzut oka to dość zaskakująca kandydatura, ale czy na pewno? Trudno wyobrazić sobie dzisiejszą siatkówkę na najwyższym poziomie bez telewizji. Kierownictwo Telewizji Polsat kilka lat temu nie bało się zainwestować w sport, który bardzo szybko stał się jednym z najbardziej medialnych dyscyplin sportowych w kraju. Dzięki jego polityce transmisje spotkań PlusLigi, PlusLigi Kobiet oraz reprezentacji Polski pokazywane są w najlepszej jakości na świecie. Technologia HD, ogromna ilość kamer, profesjonalni komentatorzy to dla nich chleb powszedni, a dla innych dopiero przyszłość.

Mirosław Przedpełski – Jego złoty krawat przyniósł szczęście polskim siatkarzom w finale mistrzostw Europy. Komplementowany przez międzynarodowych obserwatorów za organizację imprez siatkarskich w naszym kraju. Za nami turnieje World Grand Prix, Final Six Ligi Światowej, mistrzostwa Europy Kobiet, a za cztery lata mistrzostwa świata mężczyzn i latem Grand Slam w Starych Jabłonkach… Panie prezesie… Co dalej..?

Piotr Sieńko – Prezes bydgoskiej Delecty w okresie jednego okienka transferowego z przeciętnego klubu PlusLigi stworzył głównego kandydata do medalu mistrzostw Polski. Gruszka, Woicki, Jurkiewicz, Szymański to znane nazwiska każdemu kibicowi w Polsce. Pod okiem dwóch doświadczonych szkoleniowców, Wspaniałego i Kardasa, na wynik nie trzeba będzie długo czekać.

SIATKARSKIE ROZCZAROWANIE 2009 ROKU

Brak polskich par na mistrzostwach świata w siatkówce plażowej – Na mistrzostwa świata w siatkówce plażowej nie pojechała do Norwegii żadna polska para. Dlaczego? Zabrakło im punktów. Gdyby jednak odpuścili jeden z turniejów WT, to do punktacji liczyłby się ostatni turniej WT 2008 w Bahrajnie, w którym zajęli wysokie miejsca. Ktoś jednak tego nie przewidział, nie przeliczył, nie pomyślał…

Piast Szczecin – Pod koniec sezonu 2008/2009 siatkarki Piasta Szczecin walczyły o ekstraklasę, która opuściły trzy lata wcześniej, z Budowlanymi Łódź. Walkę przegrały i okazało się, że był to początek końca szczecińskiej drużyny. Problemy finansowe oraz brak pomysłów na ich rozwiązanie doprowadziły do wycofania z I ligi i w końcu do upadku klubu. A mogło być tak pięknie…

Reprezentacje młodzieżowe –  Kłos, Konarski, Krzywiecki, Drzyzga, Zatorski – z takimi nazwiskami można by było walczyć przynajmniej o środek tabeli. Młodzi i utalentowani siatkarze trafili do trudnej grupy, jednak w kraju liczyliśmy na coś więcej niż 9. miejsce na mistrzostwach Świata.

Rezygnacja Doroty Świeniewicz z gry w reprezentacji – Doświadczona reprezentantka pod wpływem opinii nieprzychylnych jej kibiców zrezygnowała z gry w kadrze. Jej brak podczas mistrzostw Europy mógł odbić się czkawką. Na szczęście tak się nie stało. Reprezentacja Polski poradziła sobie bez najlepszej siatkarki Starego Kontynentu z 2005r., choć jej doświadczenie w kilku momentach mogłoby okazać się bezcenne.

Trefl Gdańsk –  Drużyna budowana z myślą walki o medale. Miał być hit, wyszedł kit. Nietrafione transfery, brak trenera z wysokiej półki to główne grzechy działaczy z Wybrzeża. Po raz kolejny życie pokazało, że nazwiska i pieniądze, to nie wszystko.

Zamieszanie w I lidze –  Kilkanaście tysięcy złotych to dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej kwota, dla której warto wycofać klub z rozgrywek I ligi, jak również wykluczyć go ze struktur Związku. Zamieszaniem wokół Jokera Piła i Orła Międzyrzecz, tuż przed rozpoczęciem sezonu, żyła cała siatkarska Polska.

Rozpocznij głosowanie

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved