Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Panathinaikos zwycieżył w derbach ligi greckiej

Panathinaikos zwycieżył w derbach ligi greckiej

Z powodu zagrożenia bombą ostatni mecz Panathinaikosu został opóźniony. Na szczęście groźba okazała się nieudanym dowcipem i obie drużyny, a także reporterzy, działacze oraz Grecy, ciekawi losów "meczu na szczycie", mogli pojawić się w hali.

Trybuny wkrótce wypełniły się licznie zgromadzonymi tego popołudnia fanami. Od samego początku szala zwycięstwa w tym secie przechyliła się na korzyść Olympiacosu. Zawodnicy wyglądali na pełnych energii i motywacji, czym wymuszali wiele błędów na "Koniczynkach". Zaskoczeniem dla kibiców mogła być nie tyle porażka w pierwszej partii, co jej wysokość – zawodnicy z Pireusu zmieniali połowy po wygranej aż ośmioma punktami.

Przegrana odsłona zrodziła w drużynie "Zielonych" prawdziwą sportową złość, którą przełożyli na zwycięstwo w trzech kolejnych setach. Gracze gospodarzy byli widocznie zmęczeni ciężkim meczem przeciwko Dynamie Moskwa. Panathinaikos wziął grę w swoje ręce – Zagumny popisywał się wysoką dyspozycją, a Lappas, który wcześniej zmienił Guillaume Samikę, okazał się być gwoździem do trumny Olympiacosu. Kolejne sety były przegrane przez Pireus w stosunku 20:25, 20:25, 21:25.

Bardzo złe spotkanie odnotowali Milijkovic oraz Tischer. Djuric oraz Caldeira również nie wyglądali na pełnych sił i energii przez cały mecz. Były gracz AZSu Olsztyn, Olli Kunnari miał wyjątkowo słaby dzień w przyjęciu zagrywki, podczas gdy grający na tej samej pozycji Lappas miażdżył przeciwników pewnymi atakami. Po raz pierwszy po przerwie spowodowanej chorobą na boisku pojawił się Agamez, który od razu pokazał, że warto było na niego czekać. Paweł Zagumny dzięki dobremu przyjęciu mógł rozgrywać najróżniejsze kombinacje, bardzo często gubiąc blok rywali.

Grecka liga słynie z agresywnych zachowań kibiców podczas, a także przed i po spotkaniach. I tym razem fani przybyli do hali Olympiacosu nie ustrzegli się aktów wandalizmu – na boisko wyrzucono kilka kubków wody, a także złamano dwa krzesła.

* Autor Mary Samiotou,
** Tłumaczenie Małgorzata Gronkowska (Zagumny.pl)

Olympiacos Pireus – Panathinaikos Ateny 1:3
(25:18, 20:25, 20:25, 21:25)

Tuż po zakończeniu niedzielnego meczu pomiędzy Olympiakosem Pireus a Panathinaikosem Ateny, oprócz zwycięstwa, Pawła Zagumnego spotkało kolejne wyróżnienie. Został najbardziej wartościowym zawodnikiem 15. kolejki ligi greckiej. – Ciężko jest zdobyć taką nagrodę w lidze greckiej. Fakt ten cieszy mnie tym bardziej, że nagrodzono mnie po tak ważnym spotkaniu jak to z Olympiakosem. Na pewno tego typu wyróżnienie mobilizuje do dalszej pracy i pokazuje, że to co robię, robię dobrze – powiedział Zagumny.

źródło: zagumny.pl