Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Staniucha-Szczurek: Spodziewałyśmy się ciężkiego meczu

Joanna Staniucha-Szczurek: Spodziewałyśmy się ciężkiego meczu

Zespół Enion Energii MKS Dąbrowa Górnicza w niedzielę pokonał Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0, jednak w dwóch pierwszych setach nie było to łatwe. Joanna Staniucha-Szczurek przyznała, że na formie MKS-u zaważyły nieco mecze w Lidze Mistrzyń.

Robert Sarna: Gratulacje za zwycięstwo. Pokazałyście, że lepiej jest wam „gonić" przeciwnika, niż żeby przeciwnik gonił was.

Joanna Staniucha-Szczurek: Nie ukrywam, ze trochę się odbiły na nas te podróże i mecze w Lidze Mistrzyń. Na pewno spodziewałyśmy się tutaj ciężkiego meczu, ponieważ Białystok jest poukładanym zespołem i jeszcze niejednemu „utrze nosa" w lidze. Obawiałyśmy się tego meczu, cieszę się że wyszłyśmy z opresji, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Czy w pierwszym secie, gdy przegrywałyście wysoko 8:16, wierzyłyście, że losy tego seta mogą się zmienić na waszą korzyść?

Ja osobiście wierzyłam, ponieważ w Białymstoku miałyśmy podobną sytuację i przegrywałyśmy bodajże 13:20. Stwierdziłyśmy, ze skoro nam się tam udało, to dlaczego nie miałoby się udać u nas.

To zwycięstwo było wam bardzo potrzebne po tych dwóch porażkach w lidze. Nadal jesteście na trzecim miejscu, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Zgadza się. Musimy wygrać to co mamy do wygrania, żeby zakończyć rundę zasadniczą na trzecim miejscu. Jest nam trochę ciężko, gdyż jesteśmy zmęczone, ale nie ma co się usprawiedliwiać, liga jest dla nas najważniejsza i tu musimy wygrywać.

W Pucharze Polski traficie na niewygodnego rywala jakim jest Gwardia Wrocław.

Myślę, że do trzech razy sztuka i trzeba w końcu wygrać z Gwardią.

Jakie nastroje panują przed wtorkowym meczem ze Scavolini?

To co miałyśmy ugrać, to ugrałyśmy. Myślę, że to one muszą walczyć o pierwsze miejsce, żeby nie stracić seta, a my się łatwo nie poddamy.