Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: W końcu wygrali tie-breaka

II liga M: W końcu wygrali tie-breaka

Po raz trzeci z rzędu mecz drugoligowych siatkarzy AZS UAM Poznań rozstrzygnął się dopiero w tiebreaku. Jednak dopiero po raz pierwszy na korzyść podopiecznych Damiana Lisieckiego, którzy pokonali Chemika Bydgoszcz 3:2.

W poprzednich spotkaniach w decydującej partii lepsi od akademików byli gracze Olimpii Sulęcin i Cuprum Lubin. Poznaniacy passę porażek przerwali dopiero w sobotę. – Ostatnio jesteśmy dobrymi reżyserami jeśli chodzi o dramaturgię. Dobrze, że w końcu się przełamaliśmy. Dlatego bardziej cieszę się z wywalczenia dwóch punktów, niż martwię stratą jednego – oceniał po meczu libero AZS UAM Szymon Śmietana.

Głównym mankamentem zespołu gospodarzy, który przeszkadzał w zdobyciu kompletu, były częste przestoje w grze. Podopieczni Damiana Lisieckiego mieli momenty bardzo dobrej gry, a zaraz po nich tracili seryjnie punkty. Często mieli problemy ze skutecznym zakończeniem dobrze wyprowadzonych akcji. Spore kłopoty sprawiał im także najlepszy zawodnik gości – mający doświadczenia z boisk ekstraklasy Tomasz Wieczorek.Naprawdę ciężko go zatrzymać. Jeśli się odpuści zagrywkę, to wszystko kończy – mówił jeden z poznańskich siatkarzy Łukasz Grabowski. – Próbowaliśmy grać podwójnym blokiem, ale jakoś sobie radził. Na szczęście sam środkowy meczu nie wygra – dodał Śmietana.

Po "przespanym" pierwszym secie, dwa kolejne zakończyły się sukcesem gospodarzy i wydawało się, że w następnym pójdą oni za ciosem. Cała seria błędów własnych na początku czwartej partii szybko jednak ostudziła zapędy siatkarzy ze stolicy Wielkopolski. Chemik objął prowadzenie 13:6 i tej przewagi już nie zmarnował. – Chyba za szybko uwierzyliśmy, że wszystko dobrze się skończy. Rywal wykorzystał moment dekoncentracji i zasłużenie wygrał tego seta – oceniał libero poznańskiego zespołu.

Większe skupienie jego partnerów na początku tie-breaka sprawiło, że AZS UAM prowadził już 6:1. Dobrą zagrywką popisywał się Tomasz Obuchowicz, a blok gospodarzy znalazł sposób na Wieczorka. Wystarczyło jednak kilka piłek posłanych w aut i bydgoszczanie zniwelowali straty do zaledwie jednego punktu (7:8). Na szczeście kontra poznańskich siatkarzy była skuteczna i passa przegranych pięciosetówek się skończyła.

Podopieczni Damiana Lisieckiego zajmują trzecią pozycję i raczej pozostaną na niej do końca sezonu zasadniczego. W pierwszej rundzie fazy play-off zmierzą się z Grześkami Helleną Kalisz lub AZS UZ Zielona Góra. – Wolałbym trafić na Zieloną Górę, bo nam się z nimi dobrze gra – ocenia Łukasz Grabowski.