Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pewna wygrana Ósemki Siedlce

II liga M: Pewna wygrana Ósemki Siedlce

W sobotę na siedleckim parkiecie zmierzyły się ze sobą Ósemka Siedlce i KKS Armat Kozienice. Mecz pewnie wygrali siedlczanie, którzy nie dopuścili do straty żadnego seta. Tym pojedynkiem zrekompensowali się swoim kibicom, za ostatnią porażkę z Wilgą Garwolin.

Pierwszy set rozpoczął się od krótkiej Jesienia. W odpowiedzi na nią goście zaatakowali z prawego skrzydła. Dalej, po dwóch akcjach blok-auta siedleckiego zespołu, na prowadzenie wyszły Kozienice. Ósemka nie dała rywalom zbyt długo utrzymywać przewagi. Uruchomiła prawy atak i doprowadziła do stanu 11:8. W polu zagrywki stanął Milewski. Po dwóch asach serwisowych o czas poprosił trener Kozienic. Po przerwie Milewski nie zwalniał ręki i zdobywał kolejne punkty bezpośrednio z zagrywki, bądź utrudniał pracę przyjmującym  drużyny gości. Gdy Ósemka osiągnęła znaczącą przewagę (23:14), na boisko zadaniowo wszedł Kodrzycki, jednak w pierwszej akcji zepsuł zagrywkę. Partię skończył szczelnie ustawiony, siedlecki blok (25:18).

Drugi set zaczął się od bloku Hachuły. Później drużyny grały bardzo zacięcie, aż do stanu 7:5 dla Kozienic. Goście utrzymywali dwupunktowe prowadzenie przez dłuższy czas, jednak tę passę zakończyła krótka Jesienia. Zaraz po niej Łęgowski obił ręce blokujących gości. Gdy na tablicy widniał wynik 19:16, swoją kapitalną serię zagrywek powtórzył Milewski, tym razem zdobywając 3 punkty po asach serwisowych. Dalej z prawego skrzydła potężnie atakował Kuczko. Ostatnia akcja w secie drugim zakończyła się błędem podwójnego odbicia po stronie gości (25:19).

Trzecia tura meczu była tylko formalnością. Z prawego skrzydła swoimi atakami raz za razem popisywał się Hachuła. Ósemka zdobywała kolejne punkty po atakach Kuczko oraz krótkich Jesienia. Przy stanie 13:7 doszło do długiej wymiany, w której asekuracją i czujnością wykazał się siedlecki libero – Kołodziej. O czas poprosił trener Kozienic. Zaraz po nim, na boisko za Jesienia wszedł Bieliński. Kolejnego asa dla swojej drużyny zafundował bardzo dobrze serwujący w meczu, Milewski. Po kiwce siedleckiego rozgrywającego na tablicy pojawił się wynik 21:11. Mecz z prawego skrzydła zakończył strzał Kodrzyckiego.

Po sobotniej wygranej Ósemka Siedlce zagwarantowała sobie udział w fazie play-off. Na swoim koncie posiada już 32 punkty i obecnie zajmuje 3. miejsce klasyfikacji ogólnej. Pewną wygraną z Kozienicami, siedlczanie zrehabilitowali się swoim kibicom. Mecz przebiegał bez większych niespodzianek. Wyróżnić trzeba Milewskiego, który zdobył dla swojej drużyny aż 7 asów serwisowych. Goście, początkowo podejmowali walkę i starali się gromadzić punkty, jednak później nieco pogubili się w swojej grze, popełniając rażące błędy.

Ósemka Siedlce – KKS Armat Kozienice 3:0
(25:18, 25:18, 24:16)