Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Wygrana i awans do play-off

II liga K: Wygrana i awans do play-off

fot. archiwum

Siatkarki Wisły AGH kiepsko zaczęły konfrontację z Maratonem Krzeszowice, ale bardzo dobrze ją skończyły. Nie tylko zwycięstwem 3:1, ale również awansem do play-off, na dwie kolejki przed upływem rundy zasadniczej.

Na początku spotkania wiślaczki były obecne ciałem, lecz nie duchem. Popełniały sporo błędów we wszystkich elementach, ich akcje rzadko się zazębiały. Z drugiej strony, przyjezdne przystąpiły do niego bez najmniejszego respektu, grając ambitnie i mądrze taktycznie. Imponowała zwłaszcza najniższa wśród nich, Patrycja Króliczek, punktująca sprytnymi i precyzyjnymi plasami. Wiele piłek wygarniała z pola libero Edyta Małusecka. Przetasowania personalne umożliwiły krakowiankom częściowe odrobienie strat, ale waleczne krzeszowiczanki nie pozwoliły sobie wyrwać zwycięstwa.

Wisła AGH nie mogła jednak przegrać tego meczu, bo miała w składzie Natalię Środę i Sabinę Rusinek. Jako środkowe nie pozostawały na boisku we wszystkich ustawieniach, lecz kiedy już na nim się meldowały, za każdym razem darowały coś drużynie. Niekoniecznie długimi seriami, ale regularnie i konsekwentnie, to na siatce (głównie blokiem), to podaniami zza linii końcowej. A że libero Karolina Tokarczyk zastępowała je w tyłach nie tylko formalnie, ekipa Białej Gwiazdy zyskała w tej trójce twardy kręgosłup.

Spora rotacja panowała tym razem również na pozycji rozgrywającej, bo trener Lesław Kędryna obdzielił Aleksandrę Nowak i Joannę Mokrzycką mniej więcej równym udziałem w konfrontacji. I – za wyjątkiem pierwszej odsłony – obydwie wywiązały się dobrze z zadania (ta druga w końcówce meczu kilka razy oszukała krzeszowiczanki kiwkami).Od drugiej partii miejscowe otrząsnęły się z letargu. Gremialnie nękały przeciwniczki serwisem, a dobijały kontrami w wykonaniu Gabrieli Gasidło i Klaudii Janoty. Swoje trzy grosze dokładała Paulina Stojek, przytomnie i z opanowaniem pomagająca w konstruowaniu akcji (asekuracja plus sytuacyjne wystawy) oraz nierzadko je finalizująca.

W trzecim secie Gasidło zrazu dała koleżankom pierwsze okazalsze prowadzenie serią zagrywek z wyskoku (w tym dwa asy), przy stanie 21:17 zaś – po okresie przestoju gospodyń – zamknęła sprawę trzema z rzędu uderzeniami z lewej flanki, a ostatni punkt dołożyła serwisem Marika Janota.

W ostatniej odsłonie odbył się festiwal skuteczności jej siostry – Klaudii, której rywalki nie potrafiły zatrzymać na żadnym ze skrzydeł. Premię za widowiskowość młodsza z Janot odebrała jednak w poprzedniej partii, kiedy wbiła piłkę w 7. metr parkietu, skacząc do niej z szóstej strefy, w wyśmienitym tempie (niemal podwójnej krótkiej).

Tym zwycięstwem, bez oglądania się na inne wyniki, wiślaczki zagwarantowały sobie miejsce w czołowej czwórce grupy IV. Podobną pewność mają już także: AZS Skawa UEK, Karpaty Krosno i Siarka Tarnobrzeg. Dwie ostatnie kolejki rundy zasadniczej rozstrzygną, w jakiej konfiguracji wymienione kluby przystąpią do play off. Lutowe półfinały będą rozgrywane systemem: 1-4, 2-3, do trzech zwycięstw, a zespół wyżej klasyfikowany uzyska atut własnej hali w dwóch pierwszych spotkaniach i ewentualnym piątym. Zwycięzcy tej rywalizacji zmierzą się w marcu w finale i tylko ostateczny triumfator otrzyma prawo występu w turnieju mistrzów czterech grup II ligi, którego stawką będzie albo bezpośredni awans do wyższej klasy (dla dwóch zespołów), albo udział w dalszych barażach (3. i 4. ekipa turnieju).

Wisła AGH Kraków – Maraton Krzeszowice 3:1
(22:25, 25:12, 25:17, 25:16)

Składy drużyn:
Wisła AGH: Nowak, K. Janota, Środa, Stojek, Gasidło, Rusinek, Tokarczyk (libero) oraz Olszonowicz, Mokrzycka, Warchoł, M. Janota, Bartuzi.
Maraton: Bojko, Chochorowska, Domagalska, Zając, Króliczek, Kocoń, Małusecka (libero) oraz Pawlica, Madejska, Koźbiał.

źródło: siatkowka.tswisla.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved