Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Błękitni przerwali serię porażek

II liga: Błękitni przerwali serię porażek

Po zaciętym spotkaniu w czwartej grupie II ligi mężczyzn Błękitni Ropczyce wygrali w Skarżysku-Kamiennej piąty mecz w tym sezonie. Pierwszy raz w tym sezonie drużynie trenera Jacka Wiśniewskiego udało się wygrać tie-breaka.

Pierwszy set to dominacja dobrze grających zagrywką ropczyczan. Druga partia należała do gospodarzy, którzy przewagę uzyskali po połowie seta. W trzecim starciu po emocjonującej końcówce zwyciężyli goście. W czwartej odsłonie równa walka trwała do stanu 10:10. Potem przeważali siatkarze STS-u, którzy wygrali seta i doprowadzili do tie-breaka. Emocji w rozstrzygającym starciu nie brakowało. Błękitni prowadzili 13:9, ale miejscowi wyrównali. Po zażartej walce na przewagi zwyciężyli ropczyczanie, przerywając tym samym fatalną serię pięciu porażek z rzędu.

STS Skarżysko-Kamienna – Błękitni Ropczyce 2:3

(21:25, 25:21, 23:25, 25:20, 18:20)

STS: Akala, Brodawka, Brojek, Krzyształowicz, Lisowski, Marcin Szumielewicz, Szataniak (libero) oraz Golonka

Błękitni: Gontarz, Sroka, Betleja, Fedko, Stojek, Pieniążek, Marć (libero) oraz Babiarz i Jaszczuk