Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Zwycięstwo pszczynianek okupione kontuzją

I liga: Zwycięstwo pszczynianek okupione kontuzją

Pełną pulę zgarnęły siatkarki PLKS-u Pszczyna w meczu z AZS-em WSBiP KSZO Ostrowiec Św. Zwycięstwo 3:1 gospodyń ucieszyło kibiców, ale wielu wychodząc z hali POSiR miało zatroskane miny. W trzecim secie kontuzji doznała Agnieszka Bodys.

Od pierwszych minut siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego objęły inicjatywę. Ich przewaga wynosiła od dwóch do czterech punktów. Przy stanie 9:6 dla przyjezdnych na zagrywce pojawiła się Anna Związek, czym pociągnęła swój zespół do przodu. Dobra zagrywka z jej strony plus szczelny blok, na który raz po raz nadziewały się Agnieszka Bodys i Edyta Węcałwek sprawiły, że KSZO objęło dziewięciopunktową przewagę. Gra blokiem okazała się właśnie kluczem do wygranej przyjezdnych w pierwszym secie.

Po zmianie stron nastąpiła też zmiana ról. Tym razem PLKS rozpoczął od huraganowych ataków i było 6:1. Chwilę później było już tylko 7:6. Trener Jarosław Bodys poprosił o przerwę i do tego momentu pszczynianki objęły zdecydowane prowadzenie. Tym razem Agnieszka Bodys wzięła mały rewanż na Annie Związek i przy okazji tej serii z uporem maniaka zagrywała na czołową zawodniczkę KSZO. Gra pszczyńskiego zespołu wreszcie zaskoczyła na dobre. Nieźle rozgrywała Aleksandra Filip, pewnie ze środka atakowała Urszula Jędrys-Szynkiel, z kolei ze skrzydła Agnieszka Mitręga, dobrą zmianę dała również rekonwalescentka Joanna Markiel. Co ważne, pszczyńskie zawodniczki wreszcie zaczęły solidnie grac blokiem, co pozwoliło wygrać drugi set 25:18.

Kolejna partia rozpoczęła się znów po myśli ekipy z Ostrowca Świętokrzyskiego. KSZO wygrywało 4:0, 10:5, 13:7. W końcu przy stanie 15:12 dla gości, w polu zagrywki pojawiła się Urszula Jędrys-Szynkiel i chwilę później zawodniczki PLKS prowadziły 16:15. Przy stanie 18:16 dla PLKS-u na parkiet upadła Agnieszka Bodys, która doznała kontuzji lewej nogi. Czołowa zawodniczka PLKS-u, przy akompaniamencie braw kibiców, została zabrana do szpitala. Wydawało się, że ten fakt może podłamać pszczyński zespół, tym bardziej, że za chwilę zrobił się remis po 18. To był jednak ostatni remis w trzecim secie. PLKS mocno zaatakował i wygrał 25:20.

W czwarty set źle weszły siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Ich ataki albo lądowały na aucie, albo kończyły się na siatce i PLKS prowadził 7:3. Przewaga pszczyńskiej ekipy cały czas wynosiła 4-5 punkty, a jeśli już się zmniejszyła do dwóch, zawodniczki PLKS-u zaraz ponownie ją powiększały. Kapitalna gra całego zespołu spowodowała, że pszczynianki zwyciężyły w czwartym secie 25:16, zaś w cały meczu 3:1.

MVP meczu: Uruszula Jędrys-Szynkiel

PLKS Pszczyna – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1

(14:25, 25:18, 25:20, 25:16)

PLKS: Placek, Mitręga, Jędrys-Szynkiel, Bodys, Węcławek, Gwiżdż, Kosiarska (libero) oraz Filip, Markiel, Haratyk i Bartlak