Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dąbrowianki zagrają na luzie, Scavolini będzie liczyć punkty

Dąbrowianki zagrają na luzie, Scavolini będzie liczyć punkty

Siatkarki Enion Energii Dąbrowa Górnicza mają zapewnione 3. miejsce w grupie B Ligi Mistrzyń i awans do rozgrywek play-off. Nie odpuszcza jednak okazji do pokonania w ostatnim meczu słynnego Scavolini Pesaro z Katarzyną Skowrońską w składzie.

W pierwszej kolejce Ligi Mistrzyń dąbrowianki przegrały w Pesaro dość łatwo. W pierwszym secie jeszcze potrafiły zaskoczyć włoski zespół, jednak kolejne dwie partie przegrały dość łatwo. Jednak później dwie wygrane z francuskim ASPTT Mulhouse zapewniły podopiecznym Waldemara Kawki trzecie miejsce w tabeli i awans do fazy play-off. – Przed rozpoczęciem Ligi Mistrzów nikt na nas nie stawiał. Sukcesem miało być wygranie seta – przypomina z satysfakcją Katarzyna Gajgał.

Scavolini Pesaro ma na koncie cztery zwycięstwa i jedną porażkę z VakifGunesTTelekom Stambuł w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Włoszki liczą jeszcze na pierwsze miejsce w grupie, bowiem obecnie maja tyle samo punktów i dokładnie taki sam bilans setów jak prowadzący zespół turecki. O zwycięstwie w grupie decydować więc mogą małe punkty lub… drużyny z Dąbrowy Górniczej i Miluzy, które mogą popsuć szyki faworytom. – Nie mamy nic do stracenia. Zagramy bez stresu i to może będzie nasz sposób na wygraną? – zastanawia się Krystyna Strasz, libero MKS-u, cytowana przez Gazetę Wyborczą. – Myślę, że tutaj będzie ciężki mecz z Pesaro. One muszą wygrać 3:0, żeby myśleć o pierwszym miejscu w grupie… my będziemy troszeczkę spokojniejsze. Może być różnie, bo Włoszkom dojdzie stres – dodaje Katarzyna Gajgał.

Po niedzielnym zwycięstwie nad AZS Białystok nastroje w zespole Enionu Energii z pewnością są dobre, chociaż czasu na wypoczynek i trening nie było dużo. W sobotę dąbrowianki rozegrają kolejny mecz ligowy, a ich przeciwniczkami będą siatkarki Gedanii Żukowo. Chociaż sobotni rywal nie wygrał jeszcze w rozgrywkach seta, z pewnością nie wolno lekceważyć rywala i w meczu ze Scavolini dąbrowianki będą musiały myśleć o zbliżającym się meczu na Pomorzu.

Początek spotkania w Dąbrowie Górniczej we wtorek o godzinie 20:30.