Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Brazylijczycy, Rosjanie i Bułgarzy na Memoriale Wagnera? Możliwe

Brazylijczycy, Rosjanie i Bułgarzy na Memoriale Wagnera? Możliwe

fot. archiwum

Reprezentacje Brazylii, Rosji, Bułgarii i Polski - tak mógłby wyglądać skład mistrzostw Świata czy Igrzysk Olimpijskich. Może się jednak okazać, że wszystkie te drużyny zobaczymy w Bydgoszczy na Memoriale Huberta Wagnera, tuż przed Mistrzostwami Świata.

Cztery lata temu w Japonii rozpoczął się znakomity okres dla męskiej siatkówki w Polsce. Wtedy to właśnie biało-czerwoni, jeszcze pod wodzą Raula Lozano, zdobyli srebrny medal Mistrzostw Świata, ulegając tylko w finale reprezentacji Brazylii. Jeszcze nie tak dawno temu cieszyliśmy się ze złota mistrzostw Europy zdobytego w Turcji. Bez wątpienia więc Polacy pojadą do Włoch w roli głównych faworytów do medalu.

Aby jednak spełnić pokładane nadzieje, biało-czerwoni muszą należycie przygotować się do turnieju. Znakomitą okazją do sprawdzenia formy i do dokonania ostatnich poprawek może być Memoriał Huberta Wagnera. – Rzeczywiście, Rosjanie i Brazylijczycy chcą do nas przyjechać, ale tylko pod warunkiem, że zmieni się o tydzień termin rozpoczęcia turnieju – ujawnia „Przeglądowi Sportowemu" trener reprezentacji Polski Daniel Castellani.

Wydaje się, że decyzja ta przyniosła by reprezentacji ogromne korzyści. Na krótko przed Mistrzostwami Świata, Polacy zmierzyliby się z najsilniejszymi ekipami globu, być może z tymi, które między sobą podzielą medale. – Brazylijczycy przyjechaliby do nas kilka dni wcześniej i moglibyśmy z nimi potrenować i rozegrać sparingi. Z kolei Rosjanie zostaliby w Polsce po turnieju i też byliby do naszej dyspozycji. Nie wyobrażam sobie lepszego sposobu przygotowań do mistrzostw świata – przyznaje Castellani.Bez wątpienia byłaby to także ogromna atrakcja dla kibiców, którzy mogliby podziwiać w akcji najlepszych zawodników świata, a sam memoriał zyskałby na prestiżu. W końcu w turnieju upamiętniającym autora największych sukcesów polskiej siatkówki zagrałyby najlepsze drużyny świata.

Jest już pewne, że tegoroczny Memoriał gościć będzie bydgoska Łuczniczka. – Umowę z władzami miasta mieliśmy podpisać w przyszłym tygodniu, po finale Pucharu Polski – powiedział "Expressowi Bydgoskiemu" dyrektor turnieju Dariusz Jasiński, bydgoski międzynarodowy sędzia siatkarski. – W tym roku Memoriał miał się odbyć 19-22 sierpnia, od czwartku do niedzieli. Wstępnie już jest zarezerwowana hala.

Warunkiem uczestnictwa reprezentacji Brazylii w Memoriale Huberta Wagnera jest przesunięcie terminu o tydzień. Jeśli nie uda się ściągnąć "canarinhos" do Polski, w Łuczniczce mogą pojawić się mistrzowie olimpijscy, reprezentacja USA.

źródło: Express Bydgoski, inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved