Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Liniarska: Nastroje są pozytywne

Aleksandra Liniarska: Nastroje są pozytywne

Po ostatniej ligowej porażce 2:3 z Impelem Gwardia Wrocław ekipie z Dąbrowy Górniczej bardzo zależało na zwycięstwie. Okazało się to możliwe w pojedynku przeciwko AZS-owi Białystok. Aleksandra Liniarska cieszyła się, że udało się wygrać w trzech setach.

Robert Sarna: Powrót po kontuzji okazał się bardzo udany. Swoimi zagrywkami, swoją dobrą grą w ataku przyczyniła się pani do zwycięstwa.

Aleksandra Liniarska:Cieszę się, że udało nam się wygrać 3:0, gdyż jesteśmy zmęczone po meczach w Lidze Mistrzyń. Nogi trochę odmawiają nam posłuszeństwa, ale widać, że walczymy ze sobą i cieszę się, że udało nam się zakończyć ten mecz w trzech setach.

W pierwszym secie chyba nie bardzo wierzyłyście w odniesienie tego zwycięstwa, gdyż przegrywałyście 8:16 i sztuką było wygranie tego seta.

Wiadomo jak wygląda żeńska siatkówka i męska też. Bardzo się cieszę, że tak wyszło. Nie wiem co mam powiedzieć.

W drugim secie było podobnie. To wy musiałyście odrabiać straty, a nie rywal.

Wygląda tak, że chyba początek seta musimy przegrywać, żeby potem gonić przeciwnika, żebyśmy się potem „nakręciły" i przez to wygrywamy seta. Może jest to nasza taka taktyka.

W trzecim secie było chyba najłatwiej?

Trzeci set AZS chyba odpuścił, a my dałyśmy więcej z siebie i poszło jak poszło.

To zwycięstwo było wam potrzebne po tych dwóch wcześniejszych porażkach w lidze?

Przegrałyśmy z Gwardią Wrocław 2:3 i „boli" ta porażka, choć chciałyśmy ten mecz wygrać. Jest to dla nas ciężki przeciwnik, ciężko się z nim gra.

Jakie nastroje panują w drużynie przed wtorkowym meczem w Lidze Mistrzyń?

Nastroje są pozytywne, będziemy walczyć z nimi. Wiadomo, że są mocniejsze od nas, ale na pewno nie położymy się i nie oddamy łatwo tego meczu.